Poslední dobou nám sdělovací prostředky přinášejí z celého světa informace o zrůdných případech anomálií, se kterými se děti rodí, a dojemných i kontroverzních vyústěních jejich života. V hlavním městě Samoi se odehrálo další drama.

 

Dnes je Tina Julie Nanai již osmiměsíční děvčátko, ale zpočátku jejímu životu nepřáli ani lékaři. Matce Sefule děťátko odebrali hned po porodu, aby si na něj nezvykla ještě dříve, než zemře. Při tak těžkém postižení odborníci nepochybovali o její rychlé smrti.Tina Julie

 

Tina má totiž díru v zádech, z níž jí kouká kus míchy. Dále do vínku dostala dvojitý rozštěp patra, nemá oční bulvy a některé prsty. Lékařský personál novorozence nechal ležet v izolovaném pokoji tři dny bez jídla a čekal na konec.

 

Otec Tiny Mikaele se ale rozhodl, že chce dcerku ještě jednou vidět a uchovat si její obraz v paměti přesto, že její obličej přirovnávali všichni k praseti. Když se jí dotkl, dítě zareagovalo tak, že mu chytlo palec a začalo ho cucat. Tak Mikaele pochopil, že má hlad a odmítá se tak lehce vzdát.

 

Další tři dny tajně krmil holčičku dětskou výživou ze stříkačky a posléze to oznámil i lékařům. Ti mu tedy dovolili, aby si společně s matkou dítě odvezl domů. O osudu Tiny se dozvěděla americká charita, která v rychlosti vybrala přes půl milionu dolarů na operace, jichž teď mladou bojovnici čeká minimálně dvacet v celkové ceně dva miliony korun.

 

Co si myslíte o častých deformacích novorozenců v dnešním světě?

 

Reklama