Holčička Lali se narodila do chudé rodiny ve vesnici jménem Saini Sunpura východně od indické metropole Dillí. Lali trpí vzácnou vrozenou poruchou, kraniofaciální duplicitou. Má dva obličeje, jedno tělo. Tato nemoc se často pojí s vážnými zdravotními komplikacemi, malá Lali se však i po několika měsících těší dobrému zdraví. Nemá dýchací ani stravovací potíže.

Indové ji považují za vtělení bohyně Durgy. Ta bývá tradičně zobrazována se třema očima a více končetinami. Místní lidé začali dívce nosit oběti a dary, často i v podobě peněz. Denně ji navštěvují stovky lidí a starosta vesnice, kde se dívka narodila, Daulat Lam, žádá vládu, aby poskytla peníze na vybudování chrámu bohyni Durze a pomohla rodičům se o dcerku postarat.

Před dvěma lety narozená dívka Lakšmi je pro změnu považována za vtělení boha Višnua. Narodila se s osmi končetinami na svátek čtyřrukého boha Višnua. Jiný indický pěstitel čaje je uznáván jako znovunarozený opičí polobůh Hanuman. Má totiž 32,5 centimetru dlouhý a 2,5 centimetrů široký výrůstek z kostrče, který nápadně připomíná ocas.

Indové handicapované jedince vyzdvihují jako bohy, západní kultura je pro jejich odlišnost lituje nebo zavrhuje.
Který přístup je k těmto lidem podle vás lepší? Věříte, že by mohlo jít o reinkarnaci indických bohů?

Reklama