Pro snadnější orientaci přinášíme nejčastější rozdělení čajů. Všechny se vyrábí ze stejné rostliny Camellia Sinensis, ale díky způsobu zpracování získává jiné vlastnosti. Abyste si plně vychutnali jejich chuť, je třeba je i správně připravit.

Černý čaj

Prochází všemi fázemi výroby, které byly popsány v článku Co všechno víte o čaji. Zalévá se vroucí vodou (100°C) a nechává se louhovat 3-5 minut.

Basilur Leaf of Ceylon UVA

Sypaný černý čaj z oblasti UVA, která se řadí mezi středně vysoké čajové oblasti. Kromě příjemné, jemně hořké chuti pravého cejlonského čaje je bonusem krásný plechový obal.

Zelený čaj

Jemnější, neprochází procesem oxidace. Zalévá se vodou o teplotě 80°C a nechává se louhovat 2-3 minuty.

Basilur Island of Tea Green

Sypaný zelený čaj z HIGH GROWN čajových plantáží s typickou jemnou chutí.

Čaj Oolong

Přechod mezi zeleným a černým čajem neboli polofermentovaný čaj. Prochází pouze částečnou oxidací. Zalévá se vodou o teplotě 90°C a nechává se louhovat 2-3 minuty.

Basilur Orient White Moon

Porcovaný polofermentovaný čaj Oolong, který je oblíbený zejména pro své mléčné aroma.

Bílý čaj

Čaj, který je připravován z vrchních pupenů čajovníku, tzv. tipsů. Ty jsou po sběru okamžitě sušeny a neprocházejí žádným dalším zpracováním. Zalévá se vodou o teplotě 70°C a nechává se louhovat 2-3 minuty.

Basilur Chinese White Tea

Bílý sypaní čaj, který je typický svým světlým nálevem a lahodnou lehkou chutí.

Všechny výše uvedené čaje si můžete vychutnat jak v čisté podobě, tak i dochucené ovocem, bylinami, kořením nebo aromatem. Opravdu velký výběr kvalitních čajů a zajímavých čajových směsí ze Srí Lanky nabízí značka Basilur. Basilur připravuje čajové směsi nejen z nejkvalitnějších čajových lístků, ale pečlivě vybírá i dochucovací přísady. Dováží je na Srí Lanku z celého světa.

Čajem jsou nazývány i čistě bylinné a ovocné směsi. Jejich výrobě se věnují i ti nejlepší producenti čajů. Byliny jsou v současnosti velkým trendem a mnoho lidí jim dává přednost třeba právě proto, že neobsahují kofein.

Bylinný čaj

Tyto čaje se zalévají vodou o teplotě 100°C a nechávají se louhovat 5-7 minut, stejně jako čaje ovocné. Označení bylinné čaje se používá pro rostlinné nálevy. Není výjimkou, že jsou bylinné směsi vytvářeny z kombinací rostlin, které mají pozitivní účinky na lidské zdraví. Mohou být jednodruhové (například čistě mátové), kořeněné nebo připravené z více druhů rostlin a bylin. Příkladem opravdu chutných a pečlivě vyvážených bylinných čajů je značka Tipson ze Srí Lanky.

Tipson Bio Matcha Masala Chai

Čajová směs, která nadchne vaše chuťové pohárky, a to díky kombinaci zeleného čaje a kořeněně směsi Masala Chai.

Více na CAJE-MIXTEE.CZ
 

Reklama