Milé ženy-in,

kdyby se v některé z vědomostních soutěží objevila otázka
„SU JOK (čti su džok) je: A/ bojové umění B/ čínské jídlo C/ netradiční léčebná metoda“, vybraly byste správnou odpověď?
Pokud zvolíte  možnost „C“, budete mít pravdu.

SU JOK je totiž alternativní léčebná metoda s vysokou účinností. Její postupy jsou vhodné jak pro lékaře, tak (její první stupeň) pro laickou veřejnost. A to všechno bez použití léčebné chemie.
Tato terapie vychází z korejské medicíny. Rozpracoval ji profesor, filosof a lékař Park Jae Woo. V roce 1991 ji nechal v Londýně licenčně zaregistrovat a dnes jsou v ní školeni lékaři ve více než 40 zemích světa.
Léčebný princip SU JOKu dokáže nastartovat autoregulační proces, který má v sobě zakódován každý živý organismus. Její propagátoři tvrdí, že léčit je třeba člověka, nikoli nemoc.           

Korejské slovo SU znamená ruku po zápěstí a slovo JOK označuje dolní část nohy po kotníky. Na zápěstích a chodidlech je totiž monitorováno celé tělo. Lékař na nich hledá citlivá místa, která odhalují chorobný stav orgánu, souvisejícího právě s  konkrétním bolestivým bodem. Tak vzniká informační impuls, který přichází do mozku. Ten pak nastartuje samoléčebný proces. Na body je působeno mechanickou masáží(akupresurou), magnetickým polem (speciální magnety), prohříváním,barevnými světly, aplikací semínek a jiných přírodních produktů a (stejně jako v akupunktuře) jehličkami. 

RUKA JAKO JEHELNÍČEK
S metodou SU JOK mám svou zkušenost. Také neoplývám skálopevným zdravím - po letech obcházení různých lékařů i léčitelů jsem se svými potížemi nezatočila tak, jak bych si sama přála. A tak mě známá známé doporučila k paní doktorce, se kterou měla velmi dobrou zkušenost. Vydala jsem se tedy do ordinace jedné pražské polikliniky.

V první části ordinace posedávali a polehávali pacienti, kteří si buď nahřívali ruce nad malým kahánkem, nebo je měly plné trsů zapíchaných jehliček. Proškolená sestra mě podrobně seznámila s principy metody. Protože jsem byla na prvním vyšetření, musela jsem sepsat svou, velmi podrobnou, anamnézu. Paní doktorku totiž zajímají všechny fyzické i psychické souvislosti pacientových problémů.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI METODY SU JOK:
- může ji provádět nejen zdravotnický personál, ale (v jejím v prvním stupni) úplně každý
- rozbíhá proces samouzdravování počátečního stadia nemocí
- dokáže odvrátit těžké následky při stavech ohrožujících život
- zabraňuje zhoršení chronických onemocnění
- zbavuje pacienta syndromu bolesti 
- probíhá bez užívání léků
- vykazuje vysokou účinnost (při správné aplikaci se efekt dostaví velmi rychle) a absolutní bezpečnost (není-li metoda prováděna správně, není sice účinná, ale nikdy nedojde k poškození organismu)
- je možné jí léčit kterékoli místo na těle, libovolný orgán nebo kloub

I ÚSMĚV LÉČÍ
Za dveřmi ordinace na mne čekalo překvapení v podobě USMĚVAVÉ lékařky. Nejprve jsme podrobně prošly moji anamnézu, později došlo na zevrubnou prohlídku a na závěr mi byly jakýmsi přístrojem měřeny tělesné energie - jejich nevyrovnanost je prý příčinnou všech problémů. Následně došlo ne hledání bolestivých bodů na dlani. Paní doktorka mi do nich speciálním způsobem nastřílela malé, akupunkturní jehličky a poslala mě (s rukama jako dva ježci) relaxovat do čekárny.

Po vyjmutí jehel jsem byla podrobně instruována o úkonech, které musím každodenně provádět. Úspěšnost léčby totiž vyžaduje pacientovu aktivní spolupráci a naprostou pravidelnost. Obdržela jsem jakousi mapu ruky s vyznačenými body, které musím každý večer stimulovat. Ať už přilepením různých fazolí, semínek, magnetů, nebo jejich nahříváním. Léčení metodou SU JOK jsem absolvovala čtyři měsíce a musím přiznat, že se pozitivní výsledky dostavily velmi, velmi rychle. Na vlastní kůži jsem si tedy ověřila účinnost terapie, která prý dokáže léčit skoro všechny problémy, včetně vážných a chronických stavů. Pro zájemce o metodu SU JOK jsou pořádány v České republice kurzy jak pro lékaře, tak pro laickou veřejnost.

Reklama