Niforeika z Řecka nabízí to, co většina přímořských středisek již dávno ztratila: klid a všeobjímající pohodu. Právě to činí Niforeiku jedinečnou. Dovolená v Niforeice odreaguje vaše smysly působením přírody a zdravé místní řecké kuchyně.

Niforeika

Dnes se Niforeikou rozumí zejména komplex ubytovacích kapacit u moře mezi Niforeikou (vesnicí) a městečkem Kato Achaia. Na pláži oblastí Niforeika a Achaia si vždy můžete najít místo, kde budete úplně sami.

Niforeika a okolí Achaia leží na poloostrově Peloponés, který bychom mohli považovat i za ostrov, protože byl od pevniny uměle oddělen Korintským kanálem. Při pohledu z mostu, který oba břehy spojuje 70 metrů nad hladinou moře, se vám možná zamotá hlava. Peloponés omývá na východě Krétské moře a na západě moře Jónské. Krajina Niforeiky a okolí Achaia je na řeckém poloostrově opravdu krásná. Kromě zalesněných pohoří tu uvidíte olivovníky, citrusové a cypřišové háje, fíkovníky a další ovocné stromy, které Řecko charakterizuje. Pláže na Peloponésu jsou převážně písečné.

Dovolená Niforeika

Niforeika i Achaia si uchovává a přísně střeží to, co většina přímořských středisek již dávno ztratila: klid a všeobjímající pohodu. Právě to činí Niforeiku jedinečnou. Niforeika leží na severozápadě poloostrova Peloponés, na konci Patraského zálivu, který zde přechází v Jónské moře, asi 30 km západně od Patry. Dnes se Niforeikou rozumí zejména komplex ubytovacích kapacit u moře mezi Niforeikou (vesnicí) a městečkem Kato Achaia. Niforeika je svou polohou ideální jak k odpočinku, tak k výletům za antickou historií; vzdálenost do Delf 140 km, Olympie 100 km, Epidauru 200 km, Mykén 150 km, Korintu 130 km, Athén 220 km. V Niforeice Vás udiví spousta prostoru a exotické zeleně.

Pláže Achaia a Niforeika

Na pláži si vždy můžete najít místo, kde budete úplně sami. Žádný z bungalovů či hotelů na pobřeží není vzdálen od moře více jak 100 metrů. Nenajdete zde promenádu plnou restaurací a barů jako třeba na Krétě nebo na Ibize, ale za to každý z místních obyvatel se k Vám bude chovat jako přítel. A pak to panorama moře, na které je vidět z každé taverny. Občas se naskytne vzácný pohled na skalní masívy, vzpínající se na druhé straně Patraského zálivu a v noci bývá vidět osvětlená metropole Peloponésu Patra.
Při pohledu z pláže se v dálce rýsuje nově postavený, nejdelší most v Evropě Rio-Antirio, který spojuje Peloponéský poloostrov s pevninou Řecka. Tento krásný most byl slavnostně otevřen u příležitosti letní olympiády 2004, která se konala v Athénách. I Vy přes tento most můžete přejet při jednom z nabízených výletů, které vám Řecko nabízí v oblastech Niforeika a Achaia.

Co oceníte?

  • Křišťálově průzračné moře v letoviscích Achaia a Niforeika
  • Klid, opravdovou pohodu a uchvacující zážitky z míst, ve kterých se rodila civilizace
  • Vynikající rybí taverny ve vesničce Alikes
  • Jednu z největších a nejdelších písečných pláží, romantickou Kalogrii
  • Pobyt na dosah antické historie, využijte toho: Athény, Delfy, Olympie
  • Typické řecké městečko Kato Achaia v rámci výletu

Více o této krásné destinaci a tipy na ubytování najdete na www.niforeika.cz a na www.ckalex.cz

Jaké hotely vám chceme doporučit?

Niforeika Hotel Koralli Beach **
Příjemný malý penzion leží přímo u pláže na vysokém břehu, odkud je krásný výhled na moře, na pláž sejdete po schodech. Hotel s rodinnou atmosférou je ideální pro klidnou dovolenou, skvělá domácí strava v místní taverně a příjemný majitel je zárukou pohody. Na pláži je téměř vždy volno a moře je krásně čisté. Hotel leží daleko od ruchu aut a přeplněných ulic. Všechny pokoje mají klimatizaci a TV. Některé pokoje v přízemí jsou dostatečně prostorné i pro vícečlenné rodiny. Přímo na útesu nad mořem najdete typickou řeckou tavernu, kde se občas konají tradiční řecké večery s hudbou a tancem, takže i o zábavu bude postaráno. Do nedaleké vesničky Niforeika či do většího města Achaia si můžete za nákupy dojet taxíkem. Doporučujeme pro nenáročné klienty, kteří hledají klidnou dovolenou za skvělou cenu.

http://www.ckalex.cz/zajezdy/?DestinationID=33&MainProductID=143

Niforeika Hotel & bungalovy Niforeika Beach ***
V krásném a příjemném prostředí přímo u moře leží nejvyhledávanější ubytování v Niforeice. Vzdálenost na oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do vody je max. 50m. Hotel i bungalovy jsou ideálním místem pro všechny věkové kategorie klientů, včetně rodin s malými dětmi. Křišťálově čistá voda, klid na pláži, vyhřáté moře a dny bez mráčků, to vše jsou předpoklady pro strávení klidné dovolené v Niforeice. Nebude vás rušit žádná frekventovaná silnice, k moři sejdete zahradou po schodech. V hotelu podávají výbornou domácí stravu formou bufetových stolů. Do Niforeiky se ovšem jezdí i kvůli výletům, takže se nudit rozhodně nebudete. Před třema lety byl v Niforeice Beach otevřen sladkovodní bazén, takže už zde nechybí vůbec nic. Dokonce vám v baru u bazénu natočí i české pivo.
Vzdálenost do Kato Achaia cca 3,5 km (procházkou po pláži 40 min).
Doporučujeme pro čtyřčlenné rodiny. Niforeika patří již více než 15 let mezi nejoblíbenější ubytování klientů Alexu.

http://www.ckalex.cz/zajezdy/?DestinationID=33&MainProductID=157

Niforeika Hotel Pavlina ***+
Hotel Pavlina leží v klidném prostředí cca 50 m od oblázkové pláže a 15 m nad úrovní moře a má krásný výhled na celý Patraský záliv. Hotelovým hostům je k dispozici bazén a bazén pro děti. Hotel dělí od pláže pouze vlastní prostorná zahrada s venkovní restaurací a barem s krásným výhledem. U bazénu jsou lehátka a slunečníky k dispozici zdarma a děti si mohou hrát na malém dětském hřišti s houpačkou. Pláž pod hotelem je oblázková s pozvolným vstupem do moře. Nepřehlédnutelnou součástí hotelu je maják, který slouží hotelovým hostům jako venkovní bar. Hotel je svou polohou předurčen ke strávení klidné dovolené. V hotelu se konají stylové řecké večery s hudbou a tancem. Vzdálenost do Kato Achaia cca 4 km. Doporučujeme pro rodiny s dětmi.

http://www.ckalex.cz/zajezdy/?DestinationID=33&MainProductID=51

Reklama