5e579d344a1d2obrazek.png
Pupalkový olej je výhodný zejména kvůli svému obsahu nenasycených mastných kyselin, kyseliny palmitové, vitaminu E a dalších cenných látek. Jejich vliv na tělo je zásadní. Udržují pokožku v dobré kondici, stejně tak vlasy a nehty. To ale není vše. Jak je to s dalšími účinky, které se o pupalkovém oleji tvrdí?

Podpora růstu vlasů
Schopnost stimulovat vlasovou pokožku a podpořit růst vlasů propůjčuje pupalkovému oleji látka jménem kyselina arachidonová. Navíc vitamin E zajišťuje ochranu před oxidačním stresem, který se na vypadávání vlasů podílí.

Jedenkrát nebo dvakrát týdně si může dopřát kúru na podporu růstu vlasů. Jednu polévkovou lžíci vmasírujte do vlasové pokožky a nechte třicet minut působit. Následně vlasy umyjte šamponem.

Ekzém
5e579d666344dobrazek.pngČervená svědící vyrážka, které se těžko zbavuje, dokáže člověka hodně potrápit. O pozitivním vlivu pupalkového oleje se ovšem hodně spekuluje a závěr stále není jasný. Některé studie prokázaly zlepšení, jiné ne. Asi tedy záleží na konkrétním člověku.

Akné
I další potenciální účinek se týká pleti, v tomto konkrétním případě jde o akné. Nanášení pupalkového oleje na pleť může pomoci alespoň částečně eliminovat tvorbu nevzhledných pupínků. Navíc má schopnost posilovat pokožku a redukovat tmavé skvrny a kruhy pod očima.

Menopauza a premenstruační syndrom
5e579f3a7ae1eobrazek.pngV souvislosti s pupalkovým olejem se často mluví o jeho schopnosti zmírňovat příznaky premenstruačního syndromu a menopauzy. Mají to být například bolavá prsa, návaly tepla, otoky, nadýmání nebo podrážděnost. Některé ženy sice tvrdí, že jim pupalkový olej od těchto problémů pomohl, ale neexistují pro to dostatečné vědecké důkazy.

Cukrovka
U lidí s cukrovkou mnohdy dochází i k poškození nervů. Takzvaná diabetická neuropatie často postihuje nohy a projevuje se bolestmi, křečemi nebo sníženou citlivostí. Některé klinické studie naznačují, že při pravidelném užívání pupalkového oleje, může dojít k výraznému zlepšení zdravotního stavu daného pacienta.

Pupalkový olej se aplikuje nejen na pleť, ale jako zdroj nenasycených mastných kyselin, vitaminu E apod. ho lze použít i ve studené kuchyni. Tyto látky mají dobrý vliv na činnost srdce, hladinu cholesterolu, imunitu nebo nervy. Olej má nahořklou chuť, proto není dobré to s ním přehánět. Denní dávka je jedna až dvě kávové lžičky. Hodí se například do salátu.

Olej ovšem nepoužívejte, pokud se i vás objeví některý z vedlejších účinků. Patří mezi ně zejména nevolnost a bolesti hlavy.

Tip: Společnost Foreo, které záleží na tom, aby měly ženy krásnou pleť si u příležitosti MDŽ připravila speciální akci. Pro zúčastnění je potřeba od 1. do 8. března jednoduše nominovat ženu, která významně ovlivnila váš život a podělit se o příběh spojený s touto ženou. Poděkováním za to, že dělá svět krásnějším, může být právě přístroj LUNA mini, který daruje firma FOREO. Pro zapojení se musíte vytvořit post ve feedu vašeho instagramového nebo facebookového účtu v podobě fotky vás a vámi nominované ženy. V popisku sdělte, koho nominujete a proč. Označte @foreo a přidej hashtagy #PayItForwardWithFOREO, #IWD2020, #EachForEqual. Poté vyplňte tento formulář.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama