Přiznám se, že o této pohádce jsem nikdy neslyšela, milá OlgaMarie. Asi jsem neměla tak hodného dědečka

Jsem zvědavá, jestli se někdo ozve. Pište, dámy, čtenářka OlgaMarie bude ráda.


Výzva.

Měla jsem vadu řeči š, č, ž. Tato vada na okolí působí, že se dítě jeví jako rozcapené, ale je to vada řeči, což jsem se dozvěděla až jako velká a mluvit jsem uměla bez těchto změkčených souhlásek. Pamatuji si, jak mě táta pohlavkoval, ať nešišlám! Dnes je ale tématem dne ráčkování. Tak vám napíšu, jak jsem se vůbec naučila říkat „R“. Dědeček mi sliboval, že až budu umět vyslovit správně tuto hlásku, poví mi pohádku O zakletém prdu v lucerně. Tak jsem trénovala a trénovala, ale dědeček zemřel a já se pohádku už nedozvěděla. Prosím vás tedy, zda tuto pohádku někdo zná, aby mi ji příležitostně sepsal a poslal. :-D Stejným slibem, že jim povím pohádku O zakletém prdu v lucerně, jsem motivovala ke správnému vyslovení „R“ i mé děti a později i vnoučata, která můj syn značně zmátl sdělením, že on se té pohádky nikdy nedočkal.

Závěrem vás prosím, zapátrejte v paměti, zda vás touto pohádkou také někdy někdo motivoval. Od dědy si pamatuji ještě odstín barvy h...obraundozelena a označení neidentifikovatelné osoby hotentótem. Ten odstín barvy jsem docílila na svých vlasech, když jsem si sama udělala černý přeliv na blond vlasy a pak se tu černotu pokusila stáhnout kysličníkem. S lidmi, které bych označila jako hotentóty, jsem se také už setkala a tak teď mi chybí už jen ta záhadná pohádka.

Zdraví OlgaMarie

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Ráčkování a jiné vady řeči.

  • Máte nějaké zkušenosti s vadami řeči?
  • Chodily jste vy nebo vaše děti na logopedii?
  • Pobavilo vás něco v souvislosti s tímto tématem?
  • Vymýšleli jste jména pro děti, aby tam nebylo R a Ř?

Prosím, napište mi o tom! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček, kde je: kniha Byla jsem svědkyní vraždy ze cti (N. Apfeldová), diář Albi a francouzská manikúra od AVONU. Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: RÁČKOVÁNÍ

racko

Reklama