Obě lahůdky a ještě spousta dalších druhů výrobků, včetně čaje, mají jedno společné: A to třeskutě zdravou přísadu, jejímž zdrojem je opuncie.

A jak jsem se dozvěděla, ne ledajaká, ale právě pouze speciální mexická, z níž je surovina nejkvalitnější. Co všechno nopal a výrobky z něj obsahují, a jak mohou ovlivnit naše zdraví, se můžete dozvědět na stránkách prostějovského sociálního družstva Partners Ardanas. Zde malá ukázka sortimentu:

ham

Přijměte virtuální pozvání na akci pořádanou mj. i pro novináře. Věřte, že mi budete závidět!

A to nejen setkání s pravými nefalšovanými Mexičany, do jejichž země se úplně náhodou chystám za dva měsíce na dovolenou:

ham

Sympatická blondýnka, členka představenstva, paní Jana Niklová, mě velmi mile přivítala a nechala se s Mexičany pro vás vyfotit:

ham

Následovalo seznámení se zakladatelem firmy panem Vladimírem Komínkem, se kterým jsem si přiťukla originálním „kaktusem“, jak ve velmi stylovém prostředí restaurace Sousedský pivovar Bašta naproti Nuselské radnici v Praze, nopálovému pivu, které přímo zde vaří, říkají:

ham

Pro své hosty si společnost nepřipravila jen vynikající zdravé pivo, ale jako předkrm s domácí paštikou se sádlem skvělý nopálový chleba, který je k dostání stejně jako ostatní výrobky v prodejnách Zdravé výživy po celé zemi.

Zlatým hřebem programu ovšem byla kachna se zelím, nadívaná knedlíky. Kupodivu nebyla vůbec mastná a můj žlučník si ji pochvaloval. Nebo že by zafungovalo druhé malé pivko?

ham

Takže dámy, chcete-li mít zdravou rodinku, zapátrejte po obchodech a sežeňte tomu svému láhve „kaktusáku“, který uspokojí zcela jistě i toho nejnáročnějšího pivaře, ke snídani uvařte nopálový čaj, k tomu namažte nopálový chleba, k večeři uvařte nopálové těstoviny a dětem do školy můžete zabalit nopálovou mussli tyčinku. :)

Reklama