Ahoj,
dnešní téma se mi moc líbí, protože jestli je někdo knihomol, pak jsem to já.
Začalo to už v dětství, kdy jsem přečetla všechno, co se mi dostalo pod ruku. Od druhé třídy jsem dokonce dělala v naší vesnické škole knihovnici. Probíhalo to asi tak, že jsem v určitý den po vyučování  na chodbě otevřela velkou skříň plnou knih a přesvědčovala odcházející spolužáky, aby si něco zapůjčili:-)))) Brala jsem to docela vážně, tak je klidně možné, že jsem je, když pak knihy vraceli, zkoušela z jejich obsahu:-)))
Na střední škole jsem přečetla kromě tzv. literatury doporučené asi všechno, co tehdy vycházelo. K mým nejoblíbenějším patřil Erich Maria Remarque, jeho knihy jsem vážně zbožňovala i to jeho literární jméno. Že se původně jmenoval Kramer a svoje jméno si takhle vtipně otočil mi vlastně imponovalo. Z českých autorů byl mým  favoritem jednoznačně Ota Pavel, nad některými odstavci z jeho knih jsem skoro brečela ( bylo mi patnáct ! ), označení básně v próze je myslím pro jeho dílo docela trefné.
Začala jsem také číst některé autory, u kterých jsem zůstala dodnes. Např. Johna Irvinga, od toho jsem přečetla myslím všechno. Zrovna tento týden čtu jeho novinku  Dokuď tě nenajdu . Ale také jeho Modlitba za Owena Meanyho nebo Rok vdovou byly prostě úžasné. No a nebýt jeho knihy Svět podle Garpa, která byla trhákem za našich středoškolských let,....
Z českých autorů čtu Michala Viewegha, ale také třeba Markétu Hejkalovou, ale klidně si v knihovně půjčím i Simonu Monyovou, když chci oddechové čtení na jedno odpoledne.
Poslední dobou čtu také např. B. Erskinovou, M.H. Clarkovou, Joy Fieldingovou, třeba včera jsem si zakoupila novinku od Sophie Kinselly  Dokážete udržet tajemství?, a to jsem se vždycky divila, proč moje máma čte detektivky a tzv. oddychovky:-)))
S přibývajícím věkem zjišťuji, že knihy jsou pro mě krásným koníčkem. Čtu si, co se mi zrovna líbí, kupuji si knížky jen tak pro radost, ráda je dostávám, a snad je to jediná oblast v životě, do které mi nikdo, ale opravdu nikdo nekecá:-))) 
 
Mějte se hezky
 
medunka2001
Milá medunko2001,
to jste napsala hezky.
Přeji vám, ať i v ostatních oblastech života najdete víc svobody a méně kecání :-)
Reklama