Venku je zima, mrzne až praští a někteří z nás uvažují, že si alespoň na pár dní odjedou zahřát svá těla někam do teplých krajin.
Pokud patříte mezi ně a nejste ještě rozhodnuti, kam vyrazíte, nechte se inspirovat.
Co kdybyste vyzkoušeli něco nového, netradičního a méně obvyklého, ale přesto krásného a exotického? Že jste pro?
Pak navštivte Kapverdské souostroví, které leží uprostřed Atlantického oceánu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a celé řady malých ostrůvků.

Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý ze zdejších ostrovů je naprosto jiný. Některý se pyšní nádhernými písečnými plážemi s azurově modrým mořem, jiný zase úrodnou půdou a spoustou lahodného tropického ovoce.
Na dalším zase spatříte horské štíty či opuštěné ztroskotané koráby.
Můžete se zde potápět v průzračných azurových teplých vodách, a objevit tak krásu podmořského světa, či se prohánět na windsurfingu. Každý si zde vybere to, co nejlépe vyhovuje jeho životnímu stylu a představě plně prožité dovolené.

Ostrov Boavista se pyšní nejkrásnějšími plážemi a milovníci klidu zde naleznou ráj.
Mohou zde objevit osamocené pláže, kde nebudou nikým rušeni, či podnikat výlety do vnitrozemí a navštívit vesnice, ukryté v oázách.
Dobrodruzi určitě rádi navštíví ostrov Fogo, kde je pro ně připraven výstup po vulkánu až k jícnu sopky Pico.
Milovníci historie si doplní vzdělání na ostrově Santiago, který je největší z celého souostroví, a nachází se zde několik historických památek, jejichž dějiny sahají až do 15. století.

Turisté ze zdravotními problémy jistě ocení ostrov Sao Nicolau, kde jsou velmi známé pláže s černým pískem bohatým na jód a titan, které mají výborný léčivý účinek na artritidu a podobné nemoci.
Na ostrově Maio se pokocháte panenskou přírodou, čistotou, krásou, exotickou zvířenou i květenou. Je to ostrov velice klidný, takže ho vyhledávají vodní želvy, které sem chodí klást svá vejce.
Vyznavači turistiky si přijdou na své na ostrově Santo Antao, který je nejhornatější a nejzelenější z celého souostroví.
Rybáři se budou cítit jako v ráji na ostrově Brava, kde je rybolov hlavním zdrojem obživy. Vykoupat se zde můžete v průzračných lagunách, které jsou obklopeny subtropickou květenou, a vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Jak vidíte, každý ostrov má svou specifickou atmosféru.
A vám se nabízí možnost prožít dovolenou budˇna jednom ostrově a udělat si výlet i na další ostrovy, či jet na okružní cestu po ostrovech.
Ať se rozhodnete jakkoli, návštěvy Kapverdských ostrovů určitě nebudete litovat.
Odvezete si odsud spoustu exotických zážitků, na které budete dlouho vzpomínat.

Pokud se na ně budete chtít podívat, můžete kontaktovat kvalitní cestovní kancelář Snail Travel.
Můžete ji zkontaktovat přes www.ostrovmadeira.cz a www.snailtravel.cz nebo přímo na adrese Snail Travel, Veleslavínova 6, Praha 1. Telefon je +420 224813926.

Přejeme vám krásnou dovolenou. :-)  

     
Reklama