Chladné počasí dává zabrat každému z nás, zejména nyní, když se neodvratně blíží zima. Přicházíme do styku s různými viry a choroboplodnými zárodky, které se často krát nacházejí zejména v ovzduší. Nemusíme propadat panice, dobře fungující a silný imunitní systém by nás měl před nimi spolehlivě ochránit. Ten můžeme zajistit mimo jiné doplňováním vitamínů, které naše imunita potřebuje ke správnému fungování.

RakytníkVitamin C - diamant mezi vitamíny, je ve vodě rozpustný a velmi účinný antioxidant. Je známý jako výborný „dobíječ“ imunitního systému a jeho užívání by v těchto sychravých měsících mělo být samozřejmostí.

Přirozeným zdrojem vitamínu C jsou potraviny rostlinného původu, tedy zelenina a ovoce. Skvělým zdrojem vitamínu C je také rakytník řešetlákový, citrusové ovoce, rybíz, šípky, zelí, kapusta, rajčata a další druhy ovoce a zeleniny – zejména v surovém stavu. Pokud jde o zmíněný rakytník řešetlákový, jeho plody mají velmi vysoký obsah vitamínu C. Možná také proto je nazýván citroníkem severu. Obsahuje až desetkrát více vitamínu C jako pomeranč. Rakytník podporuje imunitní, kardiovaskulární i trávicí systém a přispívá k zachování zdravého stavu kůže a sliznic. Právě sliznice jsou alfou a omegou pro naši imunitu, protože brání pronikání škodlivin do organismu a plní funkci obranného štítu proti nemocem.

Společnost Noventis speciálně vyvinula výživový doplněk Vitamin C + rakytník. Obsah těchto látek příznivě ovlivňuje imunitní systém a zároveň může podpořit i kardiovaskulární a trávicí systém. Jedno balení doplňku stravy Vitamin C + rakytník představuje 40 denní kúru pro vaši imunitu a jedna tableta obsahuje denní doporučenou dávku vitamínu C. Tento produkt je jediný svého druhu na trhu.  Ve formě potahovaných tablet jej zakoupíte v balení 40 tablet za 89 Kč.

Rakytník

Proč potřebujeme vitamín C ve zkratce:

  • Pro správnou funkci imunitního systému
  • Pro pevnou stěnu cév
  • Pro dostatečnou tvorbu kolagenu, jako podmínku dobře fungujícího vaziva, kostí a zubů
  • Pro jeho antioxidační vlastnosti
  • Pro předcházení únavy a vyčerpání

Více na www.noventis.cz.

Reklama