Milé ženy-in,
dneska se ty trapasy a úlety pěkně rozjely, tak musím taky jeden připsat, není to sice nic tak strašného, nicméně jsem se také pěkně zapotila.

Před více jak sedmi lety jsem objevila internet. I když internet, tak rovnou seznamku. Bylo mi 19, tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Ještě před tím, než jsem se seznámila se svou skvělou drahou polovičkou, dopisovala jsem si s několika dalšími kluky. A jeden z nich, Jirka, mi byl sympatickej, poslouchali jsme podobnou hudbu, psali si maily, bylo to fajn. A tak jsme se domluvili, že mu zavolám.

V té době měl mobil málokdo, pevná linka to jistila. Navrhla jsem, že mu někdy brnknu z práce, poslal mi číslo a... a jednoho dne, když jsem byla v kanceláři sama jsem vytočila číslo. Zvednul to Jirka xxx, tak jsem se mu představila křestním jménem a chvíli jsme si povídali, měl sice trochu starší hlas, ale nějak mi to nevadilo.

A pak najednou říká „byl jsem na té operaci srdce, jak jsem Ti říkal“. To mě trochu zmátlo, za prvé nic o operaci nepsal a za druhé jsem s ním nikdy předtím nemluvila.

Tak jsem vykoktala, že spolu mluvíme poprvé a on se začal šíleně smát a podotkl: „Ty asi chceš mluvit s mým synem, že?“. Taťka totiž měl známou stejného jména a myslel si, že jsem to já. A od té doby, když jsem se synem viděla, vždycky jsme se smáli, a že mě táta moc pozdravuje.

Naštěstí jsem se se s jeho tátou nikdy neviděla, ale na druhou stranu mohla být legrace.

paviocko


Milá Pavíočko,

s těmi telefony toho bývalo požehnaně.

Vzpomínám si na jakousi "krizi", kdy jsem byla nucena volat svému šéfovi domů. A protože jsem se tenkrát strašně styděla, vynervovala jsem se tak, že jsem na jeho manželku do aparátu spustila: "Dobrý den, tady je Petr Šporcl, můžu mluvit s Petrem Šporclem? "

Ještě dlouho se potom v práci řešilo, proč se vydávám za šéfa. :(

Reklama