seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Možná že věnujete dostatečnou péči vašim vlasům, ale i přesto je nemáte takové, jak byste si přáli. Některé zvyky můžeme mít zakořeněné tak hluboko, že nás ani nenapadne, že by se mohlo jednat o chyby, kterých se dopouštíme a které negativně ovlivňují stav a vzhled našich vlasů.

1. Nesmývání stylingových přípravků

Zvykli jste si na své vlasy nanášet různé masky, tužidla, vosky, gely, laky na vlasy a další přípravky? Je velmi důležité je pravidelně a důkladně z vlasů smývat. Pokud to nebudete dělat, zanášíte si pokožku hlavy a to může vést k problémům, jako je například vypadávání vlasů, nadměrné maštění pokožky hlavy, svědění a tvorba lupů.

2. Silné tření vlasů ručníkem

Jakmile vlasy namočíte, stávají se křehkými a jsou náchylné k lámání. Neznamená to, že nesmíte vlasy ručníkem sušit, ale musíte na to jít velmi opatrně. Pouze jemně vodu ručníkem vymačkejte. A pozor, vyvarujte se známému turbanu na hlavě, který tam necháte klidně i několik desítek minut. Dochází pak k zapaření pokožky hlavy, což jí rozhodně nesvědčí.

3. Nesprávný výběr hřebenu

Pokud máte jemné a slabé vlasy, volte měkčí hřeben. Pro silné a husté vlasy se hodí spíše tužší. Do hřebenu se rozhodně vyplatí investovat, proto pokud chcete mít hezké vlasy, vyhoďte ty za pár korun z drogerie.

4. Myjete si vlasy šamponem pouze jednou

Bez ohledu na to, jak máte dlouhé vlasy nebo kolik jich máte, byste měli používat šampon alespoň dvakrát. Není totiž pravda, že by jedno umytí stačilo, ve vlasech zbyde spoustu nečistot a je proto opravdu důležité je umýt znovu.

5. Nesprávný způsob fénování vlasů

To, že byste měli používat před každou tepelnou úpravou vlasů termoochranu, už asi každý ví. Ale věděli jste, že si můžete fénovat vlasy nesprávně? Klaďte důraz na fénování minimálně ze vzdálenosti 20 cm a fénování provádějte po směru růstu vlasů.

Zdroj: Tomáš Arsov, TikTok @tomasarsov.cz