Dnes se člověk při výběru potravinářských výrobků nemůže spolehnout ani na značky kvality. Nejsou dány závazné podmínky, které musí výrobky splňovat. Tak může získat známku skoro jakýkoliv výrobek, který ve skutečnosti není vůbec vhodný. Proti tomuto přístupu k věci se začínají bouřit hygienici a ochránci spotřebitele.

 

Klasickým příkladem takových výrobků jsou jogurty pro děti. Na tom, jak moc jsou kvalitní či nikoliv, se neshodnou ani odborníci. Česká pediatrická společnost udělila jogurtu Dobrá máma značku kvality na základě dokumentace, kterou jí předložila firma Danone. Ovšem odborníci na zdravou výživu prohlásili, že je v něm příliš tuků a cukrů, tudíž je pro děti nevhodný.

 

Evropská unie však chystá nové směrnice, které by měly celému problému předejít. Podle nových směrnic se budou muset upravit i české zákony. Zmatek v udělování známek kvality se vyřeší tak, že bude míň firem, které je budou moci udělovat, a také se určí přesná pravidla, které bude muset výrobek splnit, aby si značku kvality zasloužil.

 

Pak snad budou známky věrohodné a budeme se moci spolehnout na to, že potraviny jsou opravdu kvalitní. Zatím však jde stále jen o byznys.

 

Kupujete výrobky se značkou kvality? Jste s nimi spokojená? Myslíte si, že nové směrnice EU pomohou vyřešit zmatek na potravinářském trhu v oblasti kvalitních výrobků? A jaké výrobky vy sama považujete za nejkvalitnější?

Reklama