Svatební oznámení. Už při vyslovení toho sousloví slyším slavnostní fanfáru. To není jen tak cár papíru, to je veledůležitá věc! Každá a každý doufáme, že svatební oznámení koncipujeme jen jednou, maximálně dvakrát  v životě. A podle toho to také musí vypadat! Většina z nás se nespokojí se suchým černým oznámením na bílém papíře, většina chce něco šmrncovního, originálního a vtipného.

A tak se ptáme, hledáme, hlavy si lámeme, jen aby právě to naše oznámení bylo nejvtipnější a nejoriginálnější.  Vždyť ho také potom uschováme mezi rodinné poklady a jednou ho budou prohlížet naše děti a jejich děti!

 

S výborným nápadem v této době přichází Česká pošta - poštovní známky s přítiskem. Že si nedokážete představit, jak taková poštovní známka s přítiskem na vašem svatebním oznámení vypadá? Parádně!

Vaši příbuzní a přátelé, kterým oznámení pošlete, najdou ve schránce dopis, kde je jako první zaujme už známka. A to se jim od dob filatelistického kroužku, který v dětství možná navštěvovali, jistě nestalo. Hned vedle běžné šesti a půl korunové je nalepena známka s vaší podobiznou. To zaujme každého, tváře známých a příbuzných se tedy na známkách běžně neobjevují A uvnitř pak ten slavnostní papírek, že ti dva z té známky se berou.

Můžete být ještě originálnější a nechat svatební oznámení natisknout přímo na známku. Nebo tam můžete napsat jakékoliv jiné sdělení, jakýkoliv jiný obrázek, fantazii se meze nekladou.

 

Cena takové známky je také velice příznivá – za 160,-Kč dostanete devět známek s přítiskem.Uvážíme-li, že hodnota známek je v ceně, stojí všech devět přítisků 101,50 Kč, tedy 11,50 Kč jeden. Za takovou cenu se originalita rozhodně vyplatí.

 

Známky si můžete objednat na objednávkovém formuláři České pošty, který je ke stažení na adrese http://www.cpost.cz/filatelie/detail.asp?objID=933 nebo k dostání na vybraných pobočkách České pošty či pracovišti Postfila v pražských Holešovicích. Dodací lhůta může být i na počkání, v případě že zaplatíte osobně v hotovosti na pracovišti Postfila v jejich pracovní době.

 

Máte-li nějaké nápady na námět na přítisku, sem s nimi do diskuse. Třeba se někdo nechá inspirovat právě tím vaším neotřelým nápadem ;-)

 

Soutěžit o zhotovení známek zdarma můžete na této soutěžní stránce.

 

Reklama