Odpradávna hvězdy a hlavně měsíc měly nějaký vliv na lidskou populaci. Ať už se jadná o kultury Mayů, Keltů, Aztéků, Indiánů, Číňanů... pokračovat by bylo zbytečné. Byl by to hodně dlouhý seznam těch, kteří vzhlíželi a vzhlíží vzhůru s respektem. A nejen to. Řídili se jimi, nechávali si jimi napovídat a někdy i vést. Jak jednoduché a jak naivní, řekneme si mnozí. Ale byli opravdu hloupější? Proč v dnešní "moudré" a civilizované době se stále nacházejí jedinci, kteří v ně věří? Nejsem z těch, kteří by slepě četli horoskopy a báli se, nebo naopak těšili se podle nich na nadcházející dny. Ale také je zcela nezavrhuji právě proto, že staré a staletími zkoušené hvězdné postavení v den narození má něco do sebe. Neřídím se horoskopy. Přečtu si a většinou mně cvrnkne oříšek do nosu, až se opravdu proroctví naplní. I poté zvažuji, zda jsem si za to či ono nemohla sama nebo podvědomě tomu nepřispěla. Stále polemizuji s tím, že pokud má měsíc vliv na příliv a odliv, měl by zákonitě mít i vliv na člověka, jsme přece součástí přírody.
Horoskopy. Bohužel tolik podvodníků se na nich už přiživilo, že nalézt tu pravou podstatu daného znamení je nejspíš nemožné. Myslím, že v den narození nám je dána určitá cesta. Hvězdy v podobě sudiček nám věnovaly typ znamení. Velkou roli by pak měla mít i hodina. Tudíž ascendent. Nedovedu si představit všechy Panny stejně puntičkářské, všechny Lvy stejně se deroucí na výsluní, všechny Váhy dokola tápající... atd. Ale kdo se má vyznat v té záplavě informací o tom, že si zítra zlomím nohu, že vyhraju sportku, že zplodím dítě? V tom to asi nebude. Tudy cesta nevede. To by všichni Blíženci se museli v danou chvíli jít projít do přírody, všechny Ryby se odstěhovat, všichni Kozorozi postoupit v kariéře... atd. Je pravdou, že podobné povahové rysy u jednotlivých znamení můžeme nacházet, ale jsou i jedinci, kteří se danému zvěrokruhu totálně vyhnuli. Tak či onak, někde pravda je. Ale asi na to ještě dlouho nepříjdeme, když už se to řeší taková tisíciletí. Nemyslíte?
Vaše čtenářka MJiskra


Milá MJiskro,
já si dokonce myslím, že na ascendent nemá vliv jen hodina, ale dokonce i minuta. To by musela mít dvojčeta úplně stejnou povahu a já mám doma důkaz, že tomu rozhodně tak není.

Reklama