Počátek každého vztahu přináší partnerům spoustu sexu, a tedy i spoustu lásky. Tak to podle průzkumů je, ale časem se do vztahu připlíží nuda, všednost a stereotyp. Partneři jaksi zlenivějí a práce na vztahu jde stranou. Také proto, že je třeba zařídit tolik jiných důležitějších věcí. Na věnování se sobě nezbývá čas, energie a často ani chuť, samozřejmě se také snižuje frekvence sexu. Dá se říci, že sex odchází ruku v ruce s láskou. Navíc není-li tato součást vztahu v pořádku, partneři mají tendence obviňovat jeden druhého, a tím se situace jen zhoršuje. 

Každá výčitka staví papírovou zeď, z níž se postupně může stát zeď kamenná, kterou je pak těžké zbořit a už bez výčitek otevřít náruč pro toho druhého.

 

Mužům i ženám by pomohlo, kdyby si uvědomili, že nejsou stejní, a to i přes veškeré zrovnoprávňovací snahy. Rozdíly v myšlení, emocích, sexualitě a vůbec sexuální potřebě jsou geneticky zakódované už tisíce let a jen tak se nezmění. Žena k tomu, aby se chtěla milovat, se musí nejdříve jako milovaná cítit a chce o tom být přesvědčována, chce být obdivována a potřebuje dostatek času. Muž tohle nepotřebuje. A tady je ten velký problém, který řeší miliony dívek a žen, když si stěžují, že mužům jde jen o jedno. Tento fakt je dán geneticky a biologicky, ale stejně není až tak pravdivý. Muži také touží po lásce, ale zpravidla se začnou citově otevírat až po sexu. Když se muž ráno probudí po příjemně strávené noci, jeho vnímání se zjemní, oživí se v něm vlastnosti, které jsou spíše ženskou doménou. A takový muž je pro ženu přitažlivý. Dá se tedy říci, že je rovnítko dobrý sex   =   dobrý vztah pravdivé, je-li sex úžasný, celý vztah se zlepší.

 

 

Muži jsou ovšem, jak už zde bylo zmíněno, nastaveni genetickým základem z dob pravěkých lovců, kdy si dávali guláš z mamuta a i při lovu v rekordním čase oplodňovali co největší počet pravěkých partnerek. To bylo nutné k zajištění přežití kmene. Toto nastavení je stejné i teď. Mužská touha po sexu je neuvěřitelně silná. To však neznamená, že ji dokáže uspokojit jedna vhodně položená žena. Muži mají rádi pestrost, rozmanitost, což žena většinou nedokáže pochopit, protože ona touží hlavně po lásce, a to k jednomu partnerovi. U mužů to však souvisí s oním oplodňováním celého houfu partnerek v dobách pravěkých. Proto má rád novinky, ale toto genetické nastavení jde docela snadno oklamat. Na muže působí například nové sexy spodní prádlo, www.pradelnik.cz , mnoho žen to ví, ale pravý důvod možná doteď netušily. Moderní muž 21.století dokáže perfektně klamat sám sebe (pokud se tedy jeho partnerka bude v ložnici vyskytovat v mnoha rozličných oblečcích) a předstírat svému genetickému programu, že ta dáma, co mu vaří večeři, je ve skutečnosti celý harém žen, který se umí nakondenzovat do jedné jen proto, aby to nepřišlo divné sousedům. Navíc jistý výzkum v USA přišel se zjištěním, že obecně ženy nosící pěkné spodní prádlo mají o mnoho věrnější partnery než jejich kolegyně, dávající přednost zapraným bombarďákům.

Kdyby tohle věděly ženy v době, kdy žil Casanova, tak by nejspíš vůbec nebyl tak slavný.