Nejlepší zdravotní sestry byly za svou práci po zásluze odměněny. Včerejší večer
v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze patřil právě jim. Nad akcí Zdravotní sestra roku již po osmé převzala záštitu Dagmar Havlová, které také předala čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství.

Tuto cenu si odnesla Vlasta Polejová, která se ve zdravotnictví pohybuje již od roku 1947. Svůj obor neopustila ani nyní. Pracuje totiž v Thomayerově nemocnici, kde zpracovává data pro pojišťovny. „Je to velká čest a poděkování za práci, kterou jsem vykonávala tak ráda a snad i dobře," prohlásila Polejová.

Nejlepší sestrou v nemocniční a ambulantní péči se stala Šárka Kaletová, která pracuje v LDN v Ostravě-Radvanicích. O rozvoj kvality péče v tomto zařízení se zasloužila například zavedením dobrovolnické služby a canisterapie – léčby za pomoci speciálně vycvičených psů.

Nezapomnělo se ani na sestry v sociální péči. Ocenění v tomto oboru si odnesla vrchní sestra Anna Hlásná z Domova pro seniory Štíty a začleněného zařízení Domov se zvláštním režimem v Jedlí na Olomoucku. „Myslím, že ocenění a poděkování patří všem sestřičkám," prohlásila při přebírání ocenění. Hlásná se momentálně věnuje lidem postiženým Alzheimerovou chorobou.

Titul v kategorii výzkum a vzdělávání získala Jana Korandová z Revmatologického ústavu Praha. V ústavu vede sestry i pacienty k vlastnímu vzdělávání, sama přednáší a publikuje.

 

 

Reklama