Stephen se už jako dítě toulal po plážích a šťoural se v přílivových jezírkách, kde zkoumal drobné živočichy a jejich styl života. Zároveň rád kreslil a tvořil karikatury těchto zvířátek. Na střední škole si přivydělával jako kuchař ve fast-foodu s mořskými plody – ano, právě to ho inspirovalo k nápadu na SpongeBobovo zaměstnání kuchaře v podmořské restauraci U Křupavého kraba.5c9cc7731b722obrazek.png

5ca1f7a89f6e6obrazek.pngPři své práci na Orange County Marine Institute zjednodušil svým studentům práci s učením tak, že vytvořil komiksovou knihu The Intertidal Zone, ve které seznamuje čtenáře se životem oněch zmiňovaných zvířátek, které tak miloval jako malý kluk.O deset let později (1994), když Hillenburg pracoval pro televizní stanici Nickleodeon, využil svou komiksovou učebnici a na jejích základech vybudoval charaktery postav, ze kterých vznikl seriál SpongeBob v kalhotách. Seriál si okamžitě získal srdce diváků, dospělých i dětských. Neotřelý způsob animace i humoru tak seriálu vysloužil dvě ceny Emmy, šest Annie Awards, ocenění Heal the Bay a Television Animation Award.

Naneštěstí byla Stephenovi v roce 2017 diagnostikována amyotrofní laterální skleróza, které 26.listopadu 2018 podlehl. Zátiší bikin tento báječný tvůrce opustil v pouhých 57 letech.

5ca1f76b081b4obrazek.pngJeho zásluhou se ale k divákům dostal seriál, který je znám po celém světě. Na jeho motivy bylo natočeno i několik celovečerních filmů, vypuštěno spoustu tematických produktů a co víc, čtenáři si mohou užít i komiksové knihy!

Komiksy čtenářům přináší i komiksové Nakladatelství CREW, které právě oznámilo vydání novinky SpongeBob: Komiksová truhla pokladů. Kromě ztřeštěných příběhů houby v hranatých kalhotách a jeho přátel ze Zátiší bikin tato novinka přináší i reprint úplně prvního komiksového sešitu, ve kterém se SpongeBob objevil.

Do komentářů jste se s námi měly podělit o to, jaká je vaše nejoblíbenější postava ze Zátiší bikin a proč.

Tři z vás odměníme knihou SpongeBob: Komiksová truhla pokladů z vydavatelství CREW KIDS

Výherkyněmi jsou:  

Misička
funnka
Kasia222

Reklama