Mnoho z vás má  ke Granku a hrnečku s puntíky krásný vztah, protože se k němu vztahují vzpomínky a hezké příběhy. Některé příběhy jsou veselé, jiné s dobrým koncem, poučné a při pročítání několika příběhů jsem měla slzy na krajíčku.
5ca60a6e2d782obrazek.png

Přečtěte si 10 „NEJ“ příběhů Granka a hrnečku s červenými puntíky.

Zažila jsem boj dětí o hrníček. Jelikož jsme měli jenom 1 hrníček (další už nebyl) a 2 děti. Když chtělo jedno dítě udělat GRANKO do puntíkatého hrníčku,tak vzápětí i to druhé. Takže musela nastat diplomacie a řešit. Taky se stalo,že hrníček skončil na zemi - přežil a děti taky, protože byl prázdný a nerozbil se! Už jsou děti větší,ale stejně chtějí GRANKO z hrníčku. Viděla jsem nyní reklamu v TV,tak jsem už koukala v obchodě,že sadu koupím. I já si do něho občas udělám horké granko, přisypu trošičku skořice a nastrouhám ještě čokoládu a užívám si chvilku pohody a klidu a taky vzpomínám, kolik ten hrníček už zažil. Díky za něho a budu tajně doufat, že třeba přibude k našemu hrníčku ještě jeden.
Krásný den sarce

Kakao Granko pro mě znamená dětství mých dětí. Pravidelně kakao Granko snídaly. A to tak: Když jsem se zeptala: „Co budete snídat, děti?“ Tak zavolaly: „šťouchandu“! Víte, co to je?, milé dámy. Ohřáté mléko s kakaem Granko a v něm namočený rohlík, našťouchaný rohlík. Někdy ze šťouchandy byl i kyt, když se dalo mléka málo.Puntíkatý hrníček už s kakaem vyšel před lety, ale byl mělčí. Mám ho doma. Ale pozor, puntíky už mám slezlé, dávala jsem ho do myčky. Tento nový hrníček už bych myla v ruce.
knihovna

Puntíky máme u nás doma moc rádi. I naši psi se odjakživa jmenují Punťa. Granko dávám dceři od mala a také puntíkatý hrnek byl její oblíbený. Než se nám rozbil. Říkali jsme mu „beruškový“ hrneček. Jak říkala dcera, když byla menší, že má puntíčky jako beruška. Pít z něj směla jen ona a pak babička, když občas přijela. Bohužel to byl právě Punťa, díky kterému jsme o hrneček přišli. Na stole na balkoně se přetahovali o provaz tak nešikovně, že do stolku vrazil a hrnek spadl na zem. Neobešlo se to bez slz, ale střepy přinášejí štěstí, tak snad se nás bude držet a nějaké puntíky si k nám zas najdou cestu.
renik.71

Já si vzpomínám na Granko hlavně v souvislosti s mou babičkou a dědou. Vždycky když jsme tam se sestrou byly jako děti na prázdninách, nám ráno babička uvařila granko a my ho pily s dědou. Ten rozdal rohlíky nebo jiné pečivo ke snídani a společně jsme snídali. To se mi moc líbilo, protože mamka chodila na ranní směny a odcházela před pátou hodinou ráno, takže jsme málokdy snídali spolu. Většinou jsem musela snídani chystat já pro sebe i sestru a pak ji odvést do školky. Granko teď pijí moje dcerky s manželem a já přitom vždy vzpomínám na svého dědu, který už tu bohužel není.
atej
5ca60a7f3748fobrazek.png

Vzpomínám na léta mladá, když Granko měla jsem tak ráda. To vzala jsem si stoličku, abych mohla v hrníčku prášek hnědý spojit s mlékem..... Ta chuť však rostla s věkem a hrníček s puntíky stal se cílem taktiky. Deset mi snad bylo let a já začala přemýšlet, co bych jako šedá myška použila na Františka, aby tento klučina mrknul na mne očima..... Jednoduchý byl můj plán, Granko já mu udělám :-)
nazdar

Když byly děti malé, učila jsem je, jak si na Granku pochutnat a také často, jak se dělit s ostatními. Synek, tehdy 6ti letý dal Granko sousedovic koze, aby se napila a dojila pak kakao místo mléka a 3 letá dcerka ho nalila bílému malému štěnátku, co měla naše fenka, aby také zhnědlo jako ostatní tři, co se narodila hnědá :o))
chechtalka

Jsem babička a mám tři malé vnoučky, puntíkatý hrneček jen jeden. Když jsou u mne a pijeme ráno Granko, musíme o hrníček losovat...Zjistili jsme totiž, že hrníček s puntíky je kouzelný! Kdo ho právě má, je vždy se snídaní první hotový. Výborné Granko je vmžiku v bříšku :-). Stačí jen říct pohádkovou větu: „ Hrnečku, pij!“ a hrneček chlapečkovi rychle pomůže. Zdraví vás babička Maruška, Vojtíšek, Ondrášek a Radimek.
Marie Rozkovcová

Hrneček je krásný a musí to být pohoda popíjet výborné Granko z takové nádoby. Zatím jsem neměla tu možnost, tak si Granko popíjím ze svého oblíbeného. Mám závislost na tomto nápoji, tudíž velmi často. Jednou mi bohužel zůstalo ouško v ruce a kakao skončilo v klávesnici notebooku, do dnes mi nefungují 4 písmenka :D Neodradilo mě to, Granko si dopřávám dál.....
IVECO
5ca60acc7aaa0obrazek.png

Svůj puntíkatý hrneček jsem dostala od své babičky. Byl to ten nejúžasnější člověk v mém životě, pomohla mi se dostat z domácího pekla a starala se o mě dokuď to šlo. Vděčím jí opravdu za mnoho a navždy si jí budu udržovat ve svých vzpomínkách. Jedna z těch vzpomínek je i z mého puntíkatého období. :-) Měla jsem puntíkaté sešity, sukni, tričko, bundu, školní tašku a i potah na židli. Koukali jsme se na náš oblíbený seriál a byla tam v reklamním bloku právě ta reklama na Granko. Babička řekla: „jéé, to by byl hrníček pro tebe ty moje puntíkatá princezno.“ Jen jsem se usmívala a přikykovala. V tu chvíli babička vstala a zeptala se, jestli bych si nedala Kakao. Tomu se přeci nikdy nedá říct ne. Jak už možná tušíte, babička mi přinesla kakao právě v tom krásném puntíkatém hrníčku. Měla jsem takovou radost, teď vážně nekecám, že mi štěstím ukápla slza a dala jsem babičce velikou pusu. Nebylo to jen kvůli hrníčku ale hlavně kvůli tomu, jak moc mě milovala. O spoustu let později, když už tu babička bohužel nebyla, mi hrníček mladší bratr rozbil. Samozřejmě to nebylo způsobené úmyslně, nesl jej za ouško a to mu zůstalo v ruce a hrníček se rozbil o dlažbu vedoucí z domu na terasu. :-( Ještě jsem se nedostala k tomu, abych si pořídila jiný, podobný.
simkru

5ca60a981f176obrazek.pngKdyž jsem byla malá měla jsem podobný hrneček do kterého mi každé ráno chystala maminka k snídani kakao a nebo čaj. Nebyl to, ale ten pravý Granko hrnek. Když čekala moje maminka mého mladšího bráchu tak mi do něj právě lila mléko, když přišla kontrakce a hrneček jí upadl a rozbil se. Bylo mi tenkrát šest let a hrozně jsem to obrečela. Ten den odpoledne se narodil můj bráška a já mu pak vždycky říkala, že můj oblíbený bratr se narodil v den, kdy jsem přišla o svůj oblíbený puntíkatý hrnek. O mnoho let později jsem od maminky dostala už jako dospělá ten pravý Granko hrneček. Podobal se skoro na chlup tomu mému starému. Dávala jsem na něj dobrý pozor až do roku 2016. V tom roce jsem byla těhotná a toho dne mi už od rána nebylo dobře, ale porod měl být až za deset dní a tak jsem si říkala, že to budou nejspíš jen poslíčci. Přesto jsem zavolala mojí mamince, aby si pro našeho šestiletého Ondru raději už přijeli a vzali ho k sobě. Manžel byl v práci a já nesla Ondrovi k snídani housku a kakao.Právě do toho mého hrnečku. Najednou přišla kontrakce a hrnek mi vypadl z ruky a nenávratně se rozletěl po podlaze v kuchyni. O dvě hodiny později se Ondrovi narodila sestřička Rozárka. Ráda bych měla zase nový hrnek s puntíky a i Ondrášek ho měl rád, ale trochu se bojím, jestli se nám zase nerozbije až se bude mít v naší rodině narodit nějaké další miminko.
bleblemcy

Text nebyl redakčně upraven.
5ca60aa89f50dobrazek.png

Děkujeme všem soutěžícím za krásné příběhy.

Granko je naše daleko nejoblíbenější kakao s dlouhou tradicí, které jde s trendy, splňuje přísná kritéria moderní doby, ale chutná stále tak, jak ho máme rádi.

Granko není zázračný nápoj, ale je to voňavá a lahodná energie, která nám i našim dětem chutná a díky vylepšené receptuře s minerály a vitamíny si teď na něm nejen pochutnáme jako vždy, ale spolu s mlékem získáme i něco dobrého, co nám prospívá.

Letos je to přesně 40 let od chvíle, kdy se v národním podniku Čokoládovny v závodě Sója Kolín začalo Granko vyrábět.

 Více inspirace najdete ve videu ZDE

 

Reklama