Holba

Vítězné ocenění a titul Pivo České republiky 2009 udělila porota degustační soutěže Holbě Premium. „Ze čtyřiceti pivovarů má nejlepší dvanáctku pivovar Holba v Hanušovicích na Šumpersku,“ uvedla mluvčí pivovaru Hana Matulová.

Ve 13. ročníku soutěže, která proběhla v Českých Budějovicích v rámci Slavností piva, bojovalo o titul 40 pivovarů z České republiky i Slovenska s více než 180 pivy. „Pivovary usilovaly o titul ve třinácti kategoriích, Holba zvítězila v prestižní kategorii prémiových piv,“ řekla mluvčí.

 

 

Hanušovické pivo Holba patří k nejlépe hodnoceným, o čemž svědčí třináct medailí získaných v posledních třech letech. Získaná ocenění potvrzují vysokou kvalitu oceněného piva. Těší nás, že jedinečné vlastnosti našeho piva oceňují nejen odborníci, ale především konzumenti,“ řekl nám výkonný ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka.

Pivovar Holba ročně vyrobí více než 400 tisíc hektolitrů zlatého moku, z toho 40 tisíc hektolitrů ležáku distribuovaného v lahvích a sudech. Většinu produkce prodá v tuzemsku, především na Moravě a východních Čechách.

 

Jak je na tom nealko?

Vítězem kategorie nealkoholické pivo se stalo světlé pivo Bernard. Informoval mluvčí humpoleckého pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

Tím toto pivo navázalo na řadu ocenění z minulých let, kdy za krátkou dobu existence získala piva bez alkoholu z Humpolce již šest prvních míst v České republice a jedno v zahraničí.

Kromě tohoto úspěchu vyhrála značka Bernard také dvě třetí místa. Bylo to v kategorii desítek a polotmavých ležáků," doplnil informaci spolumajitel pivovaru Josef Vávra.

Ilustrace: www.holba.cz

Pijete pivo? Které je vaše nejoblíbenější?