Hračky pro nejmenší i pro ty starší děti se utkaly o titul Hračka roku 2008. V soutěži bylo vyhlášeno 9 kategorií a hlasování se zúčastnila odborná porota i veřejnost, která měla možnost hlasovat prostřednictvím webových stránek projektu www.hrackaroku.cz. Chcete vědět, které z hraček si odnesly cenu a která se stala absolutním vítězem?

„Projekt Hračka roku přichází s cílem pomoci rodičům orientovat se v nepřeberném množství hraček, které v současné době náš trh nabízí. Do soutěže hlásí firmy své výrobky, které musí v první řadě splňovat náročná kritéria na kvalitu. Dále je nezbytné, aby podporovaly zájem, tvořivost a samostatnost dítěte. V soutěži bylo vyhlášeno několik kategorií a hlasování se zúčastnila odborná porota i veřejnost,“ uvedla Katharine Butlerová, majitelka sítě obchodů s hračkami Sparkys, která je organizátorem projektu.

„Do soutěže hlásí firmy své hračky, které musí v první řadě splňovat náročná kritéria na kvalitu. Dále je nezbytné, aby soutěžní výrobky podporovaly zájem, tvořivost a samostatnost dítěte“, dodala Butlerová.

Porota posuzovala hračky na základě didaktických, funkčních a designérských kritérií a jejich hodnocení proběhlo formou bodování na numerické škále 0-10. Komise zasedla ve složení. Vítězné hračky získají certifikát a jejich výrobci budou mít možnost označit je logem projektu Hračka roku 2008, které je zárukou kvality.

Absolutním vítězem pilotního ročníku projektu Hračka roku se pro rok 2008 stala stavebnice Lego Vila. Další ocenění získaly hračky: Eichhorn dřevěné hrací centrum v kategorii Baby, Velká Zoo v kategorii hračky pro předškolní věk, stavebnice Lego Vila v kategorii hračky pro kluky, CHOU CHOU Můj první zoubek –hračky pro holky, Monopoly Banka CZ v kategorii hry, Alien Marťánci – box bodoval jako kreativní hračka, Stavebnice Boffin 500 byla oceněna v kategorii vzdělávací hračka, robotický dinosaurus Pleo v kategorii interaktivní hračka, a konečně buldozer s motorem s kategorii stavebnice. 

Která hračka je pro vás ta nej"?