Snímek Hannah Montana režiséra Petera Chelsoma v titulní roli se známou zpěvačkou Miley Cyrusovou je v čele statistiky návštěvnosti českých kin a stal se divácky nejpřitažlivějším filmem uplynulého víkendu.

Rodinnou komedii o středoškolačce, která je přes den pilnou studentkou a večer se stává popovou hvězdou, si nenechalo ujít 17 114 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 1 506 343 korun. Vedle Miley Cyrusové se ve snímku, který byl do českých kin uveden 11. června, objevili Adam Gregory, Heather Locklearová, Tyra Banksová či Dolly Partonová.

Filmový návrat sci-fi ságy, v níž poslední přeživší lidé bojují proti nadvládě ničivých terminátorů, si během třetího distribučního víkendu nenechalo ujít 16 681 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 1 471 381 korun. Celkově již snímek Terminator Salvation v České republice navštívilo 95 362 příznivců sci-fi žánrů a obdivovatelů herce Christiana Balea.

Na třetí příčce se umístil horor Stáhni mě do pekla. Příběh o dívce, která je bez svého vědomí zasažena nadpřirozenou kletbou během uplynulého víkendu navštívilo 14 510 diváků. Ti si koupili vstupenky za 1 288 635
korun.

O jednu příčku oproti minulému víkendu si pohoršil thriller Andělé a démoni, který je filmovou adaptací stejnojmenného bestselleru Dana Browna. Dobrodružství symbologa Roberta Langdona pronikajícího do zákulisí katolické církve o víkendu navštívilo 14 274 diváků, což na tržbách představuje 1 269 335 korun. Andělé a démoni se v českých kinech drží již šest týdnů a jejich celková návštěvnost se vyšplhala na 241 155 diváků.

Do pětice nejnavštěvovanějších filmů se zařadila komedie Pařba ve Vegas. Snímek režiséra Todda Phillipse, který navštívilo 11 613 diváků s tržbami 1 006 109 korun, pojednává o čtyřech kamarádech, kteří se do Las Vegas přijíždějí rozloučit se svobodou. Po divokém večírku však přátelé s hrůzou zjišťují, že se jim někde ztratil nastávající ženich.

Který z filmů jste viděli? Líbil se?

Reklama