Připadá vám to nesmyslné? Ale není. V dnešní době internetu a sociálních sítí je možné „znát“ hodně lidí, které jsme ve skutečnosti nikdy neviděli. To je i případ devatenáctileté Moniky.

Monika studuje poslední ročník střední školy, a jako všichni její kamarádi a spolužáci, i ona používá facebook. Já osobně proti němu nic nemám, může to být užitečná věc, občas se také podívám, jaké nové fotky tam dali mí přátelé, někdy díky facebooku najdu dávno ztraceného kamaráda.

kluk

Myslím si ale, že facebook může být i hodně nebezpečný. Když se tam s někým seznámíte, nikdy nevíte, co se z něj „vyklube“ za člověka. A právě to teď řeší Monika. Matěj, se kterým si píše na facebooku, se zdá jako skvělý kluk. Jaký ale bude ve skutečnosti? „Opravdu nevím... Komunikujeme spolu asi tři měsíce, zatím jsme se neviděli. Hlavně proto, že bydlíme daleko od sebe, ale možná i proto, že mám strach se s ním potkat, on už se mě ptal několikrát, kdy se uvidíme... Samozřejmě podle fotek vím, jak vypadá, ale ty můžou klamat. Já si tam taky nedávám fotky, na kterých se sama sobě nelíbím...“

Jaký je ve skutečnosti?

„Nikdy jsem ještě nechodila s klukem, kterého bych neznala od začátku osobně. A je to zvláštní, když si uvědomím, co všechno už jsem mu o sobě svěřila (a on mně). Píšeme si docela dost věcí a máme hodně podobných názorů, a přitom ani nevím, jestli to má nějakou budoucnost. Já musím letos dodělat střední školu a pak bych chtěla na vysokou, on už pracuje, je o něco starší než já. Kdybych se dostala na vysokou do Prahy, tak bychom se mohli vídat a třeba spolu i chodit, ale jinak to asi nemá smysl. Kterého kluka by bavilo udržovat vztah na dálku?

Poslední dobou o tom dost přemýšlím, říkám si, kdybychom se potkali, tak bych třeba zjistila, že to není ono, a bylo by to vyřešené. Jenže se toho setkání fakt bojím... Lidi anonymně napíšou cokoliv, to už jsem zjistila. Napadají mě různé věci - vždyť Matěj může mít profil na facebooku úplně vymyšlený, co když v reálu vypadá úplně jinak, nebo je jinak starý, než tvrdí? No, vymyšlený asi není, snad ani žádný úchylák, protože tam dost komunikuje s ostatními lidmi. Ale kdo ví, co všechno bych o něm zjistila, kdybychom se potkali?

Asi to tedy vyzkouším, abych měla klid a mohla si když tak najít někoho jiného. Nejspíš spolu zajdeme někam do kavárny nebo do restaurace, přece jen nejsem tak odvážná, abych se s ním sešla někde o samotě. A pak se uvidí. Třeba je opravdu tak skvělý, jak se zdá!“

A co vy, milé čtenářky? Řešily jste už někdy podobnou situaci, nebo jste to zažily třeba u svých potomků? A setkaly byste se s někým, koho znáte jen přes internet?

Četly jste v našem magazínu:

Reklama