S více než 200 miliony produktů prodanými každý rok po celém světě si Groupe SEB uvědomuje výzvu minimalizace dopadu svých produktů na životní prostředí během jejich životního cyklu. Jako průkopník v oblasti opravitelnosti jde ještě o krok dále s prodloužením opravitelnosti svých výrobků na 15 let. A nejen to. Původně rodinná francouzská společnost se zavazuje také k etickému přístupu, který je ekonomicky ziskový, sociálně spravedlivý a ekologicky odpovědný.

6298bd4e206e8obrazek.png

„Jsme opravdu hrdí na to, že již 30 let na českém trhu reprezentujeme produkty značek Tefal, Rowenta a Krups, které se velice rychle zabydlely v českých domácnostech. Je zřejmé, že kvalita naší produkce je pro nás klíčová! Životnost výrobků je trvalou prioritou společnosti Groupe SEB. Opravy nám mimo jiné slouží také při zdokonalování budoucích verzí našich spotřebičů. Díky zpětné vazbě od servisů i spotřebitelů se míra poruchovosti od konce roku 2010 snížila o 40 %. Další výhodou je fakt, že jsou produkty Tefal, Rowenta a Krups navrženy tak, aby se jejich součástky daly snadno vyjmout, a tím se zajistila dostupnost jejich opravy. Dnes máme v našich skladech uloženo více než 50 000 typů dílů a každý rok k nim přibývá přibližně dalších 5 000,“ upřesňuje Michal Bučko, generální ředitel společnost Groupe SEB pro střední Evropu.

Groupe SEB, významný hráč v celém cyklu cirkulární ekonomiky:

 • Opravitelnost
 • Použití recyklovaných a recyklovatelných materiálů
 • Snižování CO2
 • Používání přírodních barviv

#Proces opravy

 • Pokud potřebuji opravu, vyhledám na webu dané značky Tefal, Rowenta či Krups, zda patří výrobek do programu 15leté opravitelnosti
 • Vyberu si nejbližší autorizovaný servis, kde mi nacení hodnotu opravy
 • Pokud je opravný balíček k dispozici, pořídím jej za přiměřenou cenu

# Opravné balíčky

 • Balíčky s pevnou cenou bez ohledu na členění opravy
 • Sazba nižší než reprodukční náklady
 • Záruka na opravu 6 měsíců
 • Spravedlivá kompenzace pro autorizované opravny

FÉROVÉ CENY
Náklady na opravu jsou nižší než náklady na výměnu nebo zakoupení nového výrobku, zejména díky snížení cen náhradních dílů (jejich cena do roku 2012 klesla o 30 % a od té doby se nezvýšila). Ale především oprava nijak nemění kvalitu výrobku: umožňuje omezit náklady, ale také negativní ekologický dopad výrobku na konci jeho životnosti. Přístup, který je stejně výhodný pro značky i pro spotřebitele, kteří utrácejí méně a zároveň přemýšlí o společné budoucnosti planety. Dalším krokem pro snížení nákladů na opravy je pro nás využití 3D tiskáren, kde již dnes tiskneme některé vybrané náhradní díly.

EKO-DESIGN, BUDOUCNOST MALÝCH SPOTŘEBIČŮ
Již více než 10 let Groupe SEB pracuje na vývoji produktů s ekologickým designem. Kromě závazků týkajících se kvality a opravitelnosti inženýři analyzují životní cyklus produktů a neustále hledají možné optimalizace životního prostředí v každé fázi.

Ekologické balení
1. Nulový expandovaný polystyren
2. 90 % recyklovaných vláken
3. Nulové plastové obaly

Společnost Groupe SEB se zaměřuje na udržitelný a recyklovatelný design, který usnadňuje opravitelnost výrobků, co možná nejmenší dopad na životní prostředí včetně zlepšení energetické účinnosti, využívání recyklovaných nebo alternativních materiálů i zajištění ekologického balení svých produktů.

6298bcb9c97c6obrazek.png

Reklama