První neon Dr.Max se rozsvítil nad lékárnou Dr.Max v objektu obchodního centra Kaufland v Kladně. Značka začala existovat po organizačním sloučení společností Česká lékárna a BRL Center, které obě provozovaly lékárenské sítě. Do společnosti Česká lékárna vstoupila jako akcionář investiční skupina Penta už roce 2004. Ta je také dodnes majitelem společnosti Česká lékárna, která řetězec Dr.Max provozuje. Někdejší investiční ředitel Penty Martin Štefunko byl také tím, kdo název Dr.Max pro celou vznikající síť v roce 2006 navrhl.

V roce 2008 překročil počet poboček Dr.Max první stovku, v roce 2012 druhou a hned rok na to třetí. Významný skok představoval právě rok 2012, kdy společnost Česká lékárna koupila síť lékáren Lloyds. „Čtvrtou stovku jsme překročili už v roce 2017, ale primárně nám nejde o růst počtu poboček“, říká Daniel Horák, generální ředitel sítě Dr.Max, „podstatné je optimální pokrytí a dnes samozřejmě i to, abychom rovnoměrně rozvíjeli nejen kamenné lékárny, ale také e-shop.“ E-shop Dr.Max představuje jedničku mezi lékárenskými virtuálními obchody v ČR. „Abychom si toto postavení udrželi, vybudovali jsme v Pavlově u Prahy nejmodernější lékárenskou logistickou základnu v republice,“ doplňuje Daniel Horák, „zákazníky našeho e-shopu tak obsluhujeme od tohoto roku i odtud, nejen z Brna, jako tomu bylo donedávna a prohlubujeme náš omnichannelový koncept.“ V Pavlově u Prahy Dr.Max poprvé soustředí logistiku kamenných lékáren a e-shopu na jediné místo.

Dr.Max je zároveň značka vlastních lékárenských produktů: léčiv, doplňků stravy a zdravotnických prostředků. „Jde o už dnes o několik stovek položek a například u přípravků ve volném prodeji jsme tuzemskou producentskou jedničkou,“ říká Daniel Horák. Existuje ovšem celá řada dalších projektů, které jsou s brandem Dr.Max dnes spojeny – sociální taxislužbou Taxík Maxík pro seniory a handicapované, která už slouží ve dvacítce měst, počínaje a rekordním klientským programem o čtyřech milionech členů konče.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte krásné ceny!

616eb246d10e8obrazek.png

Právě pro držitele tradičních věrnostních karet je určena soutěž vypsaná k patnáctiletému výročí existence značky. V loterii stíracích losů je možné až do konce října vahrát tři škody camiq, 15 městských elektrokol či 150 mobilních telefonů. Výročí si Dr.Max připomíná i speciálním logem. Více o soutěži najdete na stránce https://www.drmax.cz/soutez/landing 

Za léta své existence se značka Dr.Max rozšířila do dalších zemí. Dnes fungují lékárny pod týmž označením také na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Srbsku a v Itálii. Počtem poboček zaujímá Dr.Max třetí příčku v Evropě. Brand má téměř stoprocentní awareness – značku Dr.Max zná téměř každý dospělý obyvatel ČR. Tradičně figuruje jako vítěz soutěže „Nejdůvěryhodnější značka“ a z posledního ročníku si odnesla i absolutní vítězství v prestižní anketě Mastercard Obchodník roku.
616eb2d50275aobrazek.png

Reklama