Na léto pak Columbia připravila novou technologii Omni-Shade Sun Deflector. Ta v kombinaci se stávajícími revolučními technologiemi poskytuje maximální komfort a ochranu při letních outdoorových aktivitách.

5aeb0d80f3445obrazek.pngJarní dny, kdy bývá počasí chladnější a sychravé, ocení milovníci outdooru oblečení s technologiemi OutDry Extreme a OutDry Extreme ECO. Bundy OutDr5aeb0d8ec1ab6obrazek.pngy Extreme se 100% voděodolnou ale prodyšnou membránou získaly řadu ocenění prestižních časopisů. Jedním ze základních kritérií funkčních bund je kromě nepromokavosti její váha a možnost ji sbalit do co nejmenšího balíčku. Proto Columbia s jarní kolekcí představuje inovovanou dámskou a pánskou verzi voděodolné bundy s tavenými švy OutDry EX Featherweight, která váží pouhých několik desítek gramů a lze složit do malého „batůžkového“ balíčku na záda. Doporučená maloobchodní cena této bundy je 5 499 Kč.

5aeb0db03fe06obrazek.pngDalší novinkou kolekce OutDry Extreme je zavedení technologie OutDry Extreme ECO - voděodolné, prodyšné membrány vyrobené bez PFC do obuvi, které nabízí v dámské a pánské variantě boty Columbia Daska Pass III Titanium OutDry Extreme ECO (5 299 Kč) a Conspiracy III Titanium ECO (3 999 Kč). V duchu ekologie obsahují navíc oba modely recyklované materiály použité ve svršku i podešvi boty. U modelu Conspiracy je to dokonce 40%.

Technologie OutDry Extremee ECO byla představena poprvé na jaře 2017 v revoluční ekologické voděvzdorné, mimořádně prodyšné bundě, která odpovídá trendům udržitelnosti životního prostředí a je vyrobena bez perfluoruhlovodíků (PFC – uměle vytvořené organické látky) ze 100 % recyklovaného materiálu (21 plastových lahví). V jarní kolekci Columbia se nyní nově objevuje v šedivé barvě. Revoluční proces permanentně obarví membránu pigmentem z dřevěného bambusu bez použití jakéhokoliv vody. Doporučená maloobchodní cena bundy OutDry EX ECO Tech Shell je 5 499 Kč.
 
V letní měsících ocení každý oblečení, které ochrání před horkem, potem a sluncem. Columbia Sportswear nabízí různé materiály s řadou technologií. Před deseti lety představila Columbia Omni-Shade technologii, která chrání před škodlivým UV zářením tím, že blokuje většinu škodlivých slunečních paprsků. Ochrana je důležitá, ale zůstat v pohodě a s pocitem chladu je pro letní outdoorové a sportovní aktivity zásadní. 5aeb0dcf93479obrazek.pngOmni-Wick je nejpokročilejší technologií kontroly vlhkosti, když se tělo zapotí.  Oblečení z materiálu Omni-Wick  vlhkost rychle odvádí po plochých funkčních vláknech od pokožky. Vlhkost se následně rozšíří po celém povrchu látky, kde se rychle vypaří, což navozuje pocit sucha a pomáhá regulovat teplotu těla. Jedna z posledních zcela revolučních technologií pro outdoorové aktivity v letních měsících je technologie Omni-Freeze Zero, jejíž chladivý efekt je aktivován kontaktem s tělesným potem. V textilním materiálu jsou začleněny drobné kroužky, v nichž se těsně u pokožky soustřeďuje chladící polymer. Technologie Omni-Freeze Zero snižuje celkovou teplotu materiálu, urychluje proces odvádění vlhkosti a zajišťuje okamžité ochlazení s dlouhotrvajícím účinkem. Podle testů Popular Science je košile s Omni-Freeze Zero až o 10°C chladnější než košile z jiných materiálů. V kolekci Columbia je tato technologie široce zastoupena, od triček a košil po kšiltovky a klobouky.

5aeb0df4a245eobrazek.png5aeb0e00d93e7obrazek.pngNovinkou pro rok 2018 je však revoluční technologie Omni-Shade Sun Deflector, která posouvá misi Columbia Sportswear do nové úrovně funkčnosti. Technologie spočívá v drobných tečkách z dioxidu titanu, které jsou zakomponované do tkaniny a aktivně odrážejí dopadající paprsky slunečního záření. V kolekci se vyskytuje v  kombinaci s dalšími technologiemi jako Omni-Shade, Omni-Wick či Omni-Freeze Zero pro ještě chladivější efekt. Jedním z osmnácti výrobků, který technologii obsahuje je košile Columbia Sola Ice Sun Deflector (1 899 Kč).
 
O značce Columbia
 
Columbia, vlajková loď mezi značkami společnosti Columbia Sportswear Company se sídlem v Portlandu ve státě Oregon v USA, vytváří inovativní výrobky pro outdoorové nadšence již od roku 1938. Columbia se stala přední globální značkou díky tomu, že dokázala zhmotnit nadšení společnosti pro venkovní aktivity do podoby technologií a odolných výrobků, které udržují zákazníky v teple, suchu, chladu a chráněné po celý rok. Pro více informací navštivte prosím internetovou stránku společnosti na adrese www.columbia.com
5aeb0de09a63eobrazek.png

Reklama