63f75fc9aa3abseznam.jpg
Foto: Profimedia

Buerlangma je nově vznikající čínská značka, která se snaží prosazovat hodnoty, jako je svoboda, bohatství, jedinečnosti a rozmanitost. Založil ji návrhář Qiqi Yuan v roce 2020 a zaměřuje se na extravaganci, individualitu a módní kreativitu. Prostřednictvím designu klade důraz na odvahu.

Značka z Číny se na londýnském týdnu módy předvedla poprvé a hned udělala velký dojem, protože byla dost vidět. Pro svou přehlídku si totiž připravila rohaté masky, monstrózní kostýmy s ostny sahajícími až do výšin a každá druhá modelka měla zakrytý obličej někdy až děsivou maskou.

masky.jpg
Foto: Profimedia

Kolekce „Do It Like A Villain” je inspirována rostoucí kulturou mládeže v Číně. Masky a kostýmy mají symbolizovat různé role a osobnosti mladých lidí v dnešním rozmanitém světě. Ti se nemají bát, naopak mají být odvážní a nemají se bát prosadit.

masky2.jpg
Foto: Profimedia

Jak už je zvykem, i jiné značky předvedly neobvyklé designy. Designér Harri a jeho stejnojmenná značka tuto sezónu zaexperimentovala s nafukovacími oděvy, které připomínají balónky. Pár dní před přehlídkou se v nafukovací kombinéze objevil hudebník Sam Smith na filmových cenách BAFTA. Značka  Mowalota se zase soustředila na džíny s proklatě nízkým pasem (v půlce stehen).

Zdroj: Profimedia, Londonfashionweek, CNN, Fabukmagazine