Výzkum Algidy mezi českými spotřebiteli ukazuje, že mnoho konzumentů podceňuje nutriční složení zmrzliny. Jelikož zmrzlina je sladkým potěšením nebo pamlskem, mylně se domnívají, že automaticky musí mít špatné nutriční hodnoty – tedy, že obsahuje velké množství cukru a tuku. 

 

V rámci výzkumu společnosti Unilever nazvaného „Svačinky, pamlsky – mýty a realita”  byli lidé dotazováni na jejich vědomosti o nutričních hodnotách různých druhů pochutin, svačinek a pamlsků. Bylo zjištěno, že pokud jde o zmrzlinu, povědomí o výživových hodnotách u mnoha lidí chybí.

 

Jaké jsou mýty a realita? Co vyplývá z výzkumu? Co si lidé často mylně myslí?

 

 

·         Téměř 2/3 dotazovaných spotřebitelů (74 %) se domnívá, že zmrzlina obsahuje 1/3 tuku - 
ve skutečnosti je to výrazně méně. Např. zmrzlina Chuť léta malina/jahoda obsahuje pouhé 2,9 % tuku, zmrzlina pro děti Twister Orange obsahuje jen 2,5 % tuku a dokonce i mléčná zmrzlina Pribiňáček obsahuje pouze 16 % tuku. Zmrzlina, pokud je bez čokoládové polevy, obsahuje 4-8 % tuku.

·         Polovina dotazovaných spotřebitelů věří, že zmrzlina obsahuje 50 % cukru – ve skutečnosti
je to podstatně méně. Např. nejoblíbenější dětské zmrzliny Calippo, Twister a Cikk Cakk obsahují maximálně 18 % cukru. Dokonce i zmrzlina s velkým podílem čokolády Magnum obsahuje pouze
29 % cukru.

·         90 % lidí si myslí, že ovocný jogurt je zdravější než Chuť léta malina/jahoda. Ve skutečnosti má Chuť léta malina/jahoda méně kalorií a srovnatelně tuku jako 150 g kelímek běžného ovocného jogurtu. Navíc obsahuje pouze přírodní barviva a aromata.

·         100 % spotřebitelů si myslí, že zmrzlina obsahuje umělá barviva a aromata. Ve skutečnosti jsou všechny zmrzliny Algida bez umělých barviv a aromat.

 

Vyvážená a zdravá strava je velice důležitým prvkem našeho každodenního života a lidé se čím dál tím více zajímají o to, co je zdravé a co ne. Proto vám přinášíme tyto informace, abyste se mohli lépe orientovat, až si půjdete koupit zmrzlinu.

 

Vše o novinkách Algida se dozvíte na www.algida.cz