Předpověď počasí slibuje pro začátek léta, stejně jako v loňském roce, horké dny. K těm kromě prosluněných okamžiků na českých koupalištích a dovolených u moře neodmyslitelně patří zmrzlina, jejíž kouzlo objevili již staří Řekové. Zmrzlináři přinášejí každý rok nové příchutě. Její chutí a osvěžujícími účinky se nechávají strhnout miliony lidí po celém světě. Nechte se unést novými příchutěmi i vy. Vždyť konec konců žijeme jen jednou.

Zmrzlinové pokušení dětí i dospělých

McDonaldsSladký sníh, dříve pochoutka císařů a králů, nás osvěžuje už mnoha staletí. Toto chladivé občerstvení znali již ve starém Řecku a Egyptě a původně byla zmrzlina konzumována pouze v nejvyšších společenských kruzích, ochucená medem nebo ovocnou šťávou. Verzí o vzniku první zmrzliny existuje mnoho a jejich pravdivost si můžeme pouze domýšlet. Některé prameny uvádějí, že zmrzliny rozšířili Mongolové. Ti prý připravovali mléčné nápoje, které jim v drsném horském podnebí zmrzly. Receptury poté do Evropy přivezl Marco Polo. Jiná verze uvádí, že první zmrzlina vznikla v Číně a rozšířila se přes Arábii do jižní Evropy. Na počátku 20. století byl patentován zmrzlinový kornout a ve dvacátých letech byla vyrobena první zmrzlina s dřívkem. Zároveň začal jezdit první pojízdný stánek se zmrzlinou umístěný na jízdním kole a to v ulicích Londýna. Ve 40. letech 20. století se zmrzlina začala vyrábět také v České republice. Největšími konzumenty této pochoutky jsou v současné době Novozélanďané, Američané a v Evropě jsou na nejvyšší příčce překvapivě nikoliv jižní národy, ale Švédové a Finové.

Čerstvé ovoce nebo slavná čokoláda Toblerone? I takové příchutě zmrzlin najdete u McDonald's

McDonaldsNa točenou zmrzlinu můžete zajít také do restaurací McDonald's. Díky své hutné smetanové chuti, kterou jistě mnoho z vás dobře zná, patří zmrzlina od McDonald's mezi ty nejoblíbenější. Není se tedy čemu divit, že se jí prodá v průměru 1,1 milionů litrů ročně. Vybírat můžete z klasické zmrzliny v kornoutu nebo ze zmrzlinového poháru McSundae s čokoládovou, jahodovou nebo karamelovou polevou. Od roku 2001 nám oslazují život také McFlurry, zmrzliny s posypkami, které si můžeme nechat namíchat dle vlastního výběru. Nejoblíbenější lentilky a Kit Kat letos doplňují nové příchutě a také polevy. Kdo by například odolal známé švýcarské čokoládě s medem a kousky mandlí McDonaldToblerone nebo čerstvému ovoci Chiguita? Tyto lahodné posypky můžete dále kombinovat s čokoládovou, jahodovou či karamelovou polevou. U McDonald's si tak vybere snad úplně každý a věřte nebo ne, rozhodně to stojí za ochutnání.

Více na www.mcdonalds.cz

Reklama