K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. Že máte výčitky svědomí, když si ji jednou za čas dopřejete? A také se vám zdá, že není nejvhodnější pro děti? To je ale zbytečné, zmrzlina je lepší, než si myslíme. Výzkum ukázal, že tato lahodná pochoutka je v Čechách opředena zbytečnými mýty a předsudky.

 

Jelikož si zmrzlinu dopřáváme jako pamlsek nebo za odměnu, přisuzujeme jí automaticky špatné nutriční hodnoty – tedy obsah příliš velkého množství cukru a tuku. U zmrzliny vás ale její kalorická hodnota příjemně překvapí. Je nižší než si myslíte, jelikož je dána nadýchanou konzistencí zmrzliny a relativně vysokým obsahem vody. Krémová zmrzlina pak obsahuje kolem 50 % mléka.

 

Podívejme se blíže na neznámější mýty o zmrzlině:

 

Mýtus – zmrzlina obsahuje 1/3 tuku
Pravda: Pokud je zmrzlina bez čokoládové polevy, obsahuje 4–8 % tuku, s polevou maximálně 20 % tuku, vodová zmrzlina samozřejmě neobsahuje tuk žádný.
Např. zmrzlina Solero Jahoda/malina obsahuje pouhých 2,9 % tuku a zmrzlina pro děti Twister obsahuje jen 1,5 % tuku.
Mýtus – zmrzlina obsahuje 50 % cukru

Pravda: Ve skutečnosti je cukru podstatně méně. Např. oblíbené dětské zmrzliny Calippo nebo Twister obsahují maximálně 18 % cukru.

Mýtus – zmrzlina je hodně kalorická

Pravda: Zmrzlina obsahuje velké množství vody, proto vás její kalorická hodnota příjemně překvapí. Například zmrzlina Twister obsahuje třikrát méně kalorií než malý sáček želé bonbonů a tvoří tak jen 4 % doporučené denní dávky energie. I Magnum, které je považováno za kalorickou bombu, neobsahuje více kalorií než polovina tabulky čokolády.

 

Mýtus – všechny zmrzliny obsahují umělá barviva

Pravda: Ne všechny zmrzliny jsou uměle dobarvovány. Je tedy dobré číst pozorně informace na obalech.

 

Jak vidíte, zmrzlinu můžete bez výčitek dopřát i svým dětem.

 

Pokud se zaměříte na produkty vyráběné z kvalitních ingrediencí, dopřejete jim nutričně vyváženou svačinku, zdraví mnohem prospěšnější než například čokoládová tyčinka nebo tučné pečivo. Při samotném výběru pochoutky z mrazicího boxu vám usnadní orientaci inovované obaly opatřené přehlednými tabulkami nutričních hodnot, kde si každý snadno zjistí obsah energie, bílkovin, cukrů a tuků. Na Algida obalech je také nově GDA ukazatel, který říká, jaké % doporučeného denního množství energie daná zmrzlina představuje

Dále na obalech spotřebitel najde přehledné ikonky „s ovocnou šťávou“ nebo „pouze přírodní barviva a aromata“.

 

A jak se dívají na zmrzlinu odborníci na výživu? Ing. Petr Havlíček říká: „Zmrzlina je vhodnou volbou dezertu, především pokud se snažíme nahradit kaloričtější pamlsky, např. tučnější sladké pečivo, sušenky nebo čokoládové tyčinky, těmi méně kalorickými. Zdá se, že spotřebitelé přeceňují zdravotní riziko zmrzliny v porovnání s ostatními pamlsky. Díky relativně lepšímu nutričnímu profilu zmrzliny můžeme lidem doporučit, aby si občas místo jiných pamlsků vybrali zmrzlinu. Potěšení z jídla a jeho chuť jsou neodmyslitelnou součástí výživy. A rada na závěr: Nenechte se zmást reklamou a pečlivě čtěte informace na obalech.“

 

Více o zmrzlinách, které tak rádi mlsáme, se dozvíte na www.algida.cz

 

Jak jste na tom se zmrzlinou? Také se řadíte mezi milovníky tohoto mrazivého pokušení?

Reklama