Když potkávám v těchto mrazivých dnech holky v minisukýnkách, krátkých bundičkách a s namrzlými vlasy na hlavě, tak si říkám: Bože, taky jsem byla taková? Ano, byla. Pocit tepla přebíjela frajeřina.

Dalo by se ještě podotknout, pocit tepla vyvolávalo také mládí. Ale to není až taková pravda, znám ve svém okolí spoustu žen středního i vyššího věku, které by si ani v těch největších mrazech nedaly na hlavu čepici a pod kalhoty punčocháče. Které by se nevzdaly své krásné bundičky nebo kabátku, který je však určen k nošení, kdy je venku o několik stupňů tepleji.

teplo

Téma nošení čepic i rukavic jste nedávno probíraly s kolegyní Danou, já jsem jí tentokrát s jejím tichým svolením rubriku styl vyfoukla, poněvadž bych se ráda zaměřila na oblečení jako takové. Tedy oblečení v zimě, ve sněhu a v třeskutých mrazech. Vypadáte v těchto dnech jako hastroši, nebo jste za dámu? Upřednostňujete teplo, nebo jste frajerka? Anebo jste za dámu a ještě je vám teplo? Tak to je asi ta nejlepší varianta, před kterou smekám.

Terorista versus babička

Mě v zimě polovina známých nepozná. Zahalena do kapuce, omotaná šálou vcházím jako terorista do metra, kde potkávám další teroristky. Sem tam se mihnou i ženy elegantní, ale v jejich tvářích se zrcadlí pocit zimy a chladu.

Ale stejně, úplně nejradši mám zimu u nás na chalupě, kdy nemusím prakticky vůbec ven, jenom na dvůr, a nemusím řešit, co na sebe. Nikdo mě nevidí.

V těchto mrazech nám praskla voda a nefungoval záchod. Chtě nechtě, než se to opravilo, museli jsme chodit do kadibudky. Nemusím asi vyprávět, jak se chce jít člověku z vyhřáté kuchyně na druhý konec dvora na záchod. Když to na mě přišlo, rychle jsem na sebe hodila kožešinovou vestu po babičce, která by mě zachránila snad i v zimě u Stalingradu, a na hlavu jsem si uvázala šátek, protože jsem nemohla najít čepici. Poté jsem se vydala směrem ke kadibudce. Koutkem oka jsem zahlédla našeho souseda, který si rád přihne, a to pak srší humorem. Jenže teď žádný vtípek, žádný humor. Stál za plotem bílý jako stěna a držel se za srdce: „Fuj, to jsem se lekl, já myslel, že babička vstala z hrobu.“

Jeho ranní štamprličky a můj ohoz udělaly své. Souseda málem trefil šlak. Ale tak co, hlavně že mně bylo po cestě do kadibudky teplo (tam už to pak bylo horší :)).

Téma dnešního vydání: Teplo, nebo frajeřina?

  • Umíte se obléct, když je venku opravdu velká zima?
  • Litujete někdy toho, že jste si nevzala čepici, punčocháče, šálu, jinou bundu, prostě teplejší oblečení?
  • Převládá u vás frajeřina v oblékání?
  • Anebo převládala a s přibývajícím věkem odešla?
  • A co vaše děti, pokud jsou už velké, používáte ono známé: obleč se pořádně, bude ti zima?
  • Je vám jedno, jak vypadáte, hlavně, že je vám teplo?
  • Musíte být za každou cenu in – zima, nezima.
  • A přidejte i to, zda nosíte čepice, kapuce, kšiltovky, šátky a nebo nic.
  • Prostě pište o tom, jak chodíte v mrazu oblékané.

Věřím, že řada z vás umí být oblečena elegantně a ještě je vám i teplo.

Psát můžete už dnes na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěknou, teplou, huňatou šálu

sala

Reklama