Ačkoliv by lidé neměli své pocity příliš potlačovat, není dobrý nápad mlátit vlastního obhájce, když se vám nelíbí, jak vás hájí před soudem. A když jste ještě navíc obviněni z ublížení na zdraví...

Američan William E. Lehman (58) z městečka Saint Paul u Minneapolisu tvrdí, že právník, kterého mu přidělil soud, „sabotoval“ jeho obhajobu. Jak ale uvádí list Metro, místo, aby se snažil situaci nějak rozumně řešit, vzal věci do vlastních rukou a nešťastného právníka zmlátil.

Před soudem přitom stál kvůli obvinění z fyzického napadení. Zdá se, že už dříve soudce žádal, aby mu přidělil jiného právníka, ale soudce jeho žádost zamítl. Lehman proto přímo před soudcem a porotou svého obhájce Marka Groettuma začal tlouct pěstí do obličeje. Není překvapivé, že se tímto činem svého obhájce nakonec zbavil: Groettum ho odmítl dál zastupovat.

Po zbytek procesu se Lehman musel hájit sám a moc si nepolepšil. Teď si posedí čtrnáct let ve státním vězení Moose Lake. A to může být rád, že za útok na obhájce mu soudce napařil k předešlému trestu jen půl roku navíc.

Zdroj: Korzo

Reklama