Na začátek musím říct, že bohužel sousedy si nevybíráme a musíme se s nimi naučit žít.
Některé míjím i bez pozdravu, jiné ráda vidím a sejdeme se na kafču a dokážeme prodrbat i několik hodin.
 
Žijeme v paneláku, takže kontakt s někým je na každodenním pořádku a zažije se spousta situací, které třeba ani nechceme zažít. Vidíme si skoro do talíře a rozhodně slyšíme, co se u sousedů děje.

K tomu ještě dle nového způsobu vedení domů s více byty vznikají tzv. Společenství vlastníků a jakož to jejich "předseda" musím zařizovat i to, když někomu nejde televize. Opravdu nepřeháním, jsem taková holka na všechno. A jako taková holčina jsem první na ráně, hromosvod všech okolo.
 
Ale kde mě nejvíc štvou sousedé, to je u mých rodičů na malé vesnici, kde se každý zná. A taky se předpokládá, že to, co je vaše, je vlastně všech, no, asi joooo.

Za bílého dne soused češe na naší zahradě jablka, jindy si dojede s motorkou a košíčkem na naše lískové ořechy, a když tam otec došel, tak se neráčil ani zmizet, natož přestat trhat, prej je letos dobrá úroda :o((
No a že někdo asi nutně potřeboval míchačku, tak si ji půjčil, a zapomněl vrátit, to se běžně stává.
 
Jenže naši přátelé podobnou situaci zažívají denně na pražském sídlišti v paneláku, kde se tedy zamyká.
Jeden den zmizel jejich kočárek, samozřejmě přes den, ještě před tím zmizel z chodby zakrslý králík, no, že by skončil na smetaně? A naposledy to byly opravdu škrpály na lítačku... Jiní přátelé byli vykradení, pro nezájem sousedů, nebo spíš pro spolupráci sousedů se stěhováním...
 
Takže, moji milí sousedé, díky za to, že se staráte, co máme nového, kdy chodím domů, kde jsem byla a skoro s kým.

Díky paní xy, že mi berete od doručovatelky poštu a divíte se, co nám to pořád chodí. Díky, pane zž, že se neustále ptáte, kdy bude vyúčtování za služby, a díky, paní ab, že už nepouštíte tu hroznou muziku na plné koule a moje dítě může přes den spát, no, mám vás všechny moc ráda, i vás, no, vás, pane řiťolezi, už mě opravdu nikdy nevytočíte.
 
Jsem prostě šťastná, že zrovna vy žijete v našem paneláčku a věřím, že dlouho budete :o)))
 
S pozdravem
Zoulinka

Milá Zoulinko,
děkujeme za příspěvek. Ráda bych se zeptala toho, kdo ukradl zakrslého králíčka na jeho důvod :-). Vím, že občas nelze udělat nic jiného, než si ze všeho dělat legraci. Posíláme Vám tablety Pharmaton Activit, které působí proti únavě.

A co Vy ostatní? Máte také sousedy, které příliš nemusíte nebo bydlíte vedle někoho, s kým si opravdu rozumíte. Pošlete nám svůj příspěvek na téma sousedské vztahy.

redakce@zena-in.cz

Reklama