Dobré ráno,


Nesnáším změny. Jsem příšerně konzervativní (jestli je to to správné cizí slovo pro člověka zaujatého proti všemu novému:-), občas bych nejradši zastavila čas i pokrok, aspoň v některých oblastech svého života:-)

Ještě mám v živé paměti, jak se mi můj milý Jirka snažil vnutit Outlook (program na stahování mailů, asi všichni znáte). Já jsem si maily vyzvedávala přímo na webu Seznamu a byla jsem úplně spokojená, on mi ale tvrdil, že s Outlookem je to daleko pohodlnější, rychlejší, šikovnější... A nedal pokoj, dokud jsem ho teda milostivě nepustila ke svému počítači a nenechala ho, aby mi ten Outlook teda nainstaloval, když o to tak strašně stojí. A doprovázela jsem to náležitě otrávenými ksichty a jízlivými poznámkami o zbytečné ztrátě času a blbém programu, který bude stejně na dvě věci. Když jsem pak program otevřela, nadávala jsem samozřejmě jako špaček, protože jsem vůbec nevěděla, kde co je, jak se to ovládá, kde se zapíná jaká funkce a na co všechny ty blbý funkce vůbec jsou, celej ten kreténskej program byl prostě úplně na prd... No a když jsem se vpravila do ovládání a začala jsem si pravidelně (a snadno a rychle) stahovat maily ze všech schránek najednou, ani za nic bych neměnila:-)

Takže já změny nesnáším obvykle jen do té chvíle, než přijdou. Když je ustojím a srovnám se s nimi, obvykle uznám, že jsou potřebné a většinou (nebo vždycky;-) k lepšímu.

Prožila jsem v životě už docela hodně změn - odchod z domova, ztrátu zaměstnání, rozvod, další odchod z domova, změny profese, odchod ze zaměstnaneckého poměru na volnou nohu... Vždycky jsem se bála, jak to zvládnu (zvlášť když šlo o takovéhle, poněkud zásadnější životní změny), měla jsem strach, v noci jsem nespala, v hlavě jsem si pořád dokola promítala svoji situaci a představovala si milióny možností, jak to všechno může dopadnout... a jakkoli černě to občas ze začátku vypadalo, vždycky to dopadlo dobře a ta změna mě v životě vždycky posunula o kus dál a dala mi hodně neocenitelných zkušeností. A to platí u velkých změn stejně jako u těch malých, platilo to u instalace Outlooku stejně jako třeba u rozvodu:-) I to, co na první pohled vypadá černě, znamená přínos. Člověk sice občas spadne na hubu, ale když je schopný se z toho poučit, může se v životě vždycky posunout dál... No ale to už jsem se od tématu změn posunula taky trochu dál:-)
 
Vivian

Dobré ráno Vivian,

Vaše príspevky sledujem už dlhší čas. Páči sa mi, že máte svoj názor za ktorým si stojíte :-).

Človek, ktorý v živote zvládol veľa zmien je silná osobnosť. S tou konzervatívnosťou to celkom chápem. Vačšina ľudí, nevie, čo zmena prinesie, a tak sú na začatku skor v negativistickom postavení. Tak to bolo aj s mojou kamarátkou, ktorá mala do určitého obdobia čisto logický a racionálny prístup k životu...

Krásny deň :-)

   

 

Reklama