Máte zapadlá víčka, oči moc blízko, nebo daleko od sebe, či málo výrazné oči? To vás už nemusí trápit. Stačí jen vědět, čeho se vyvarovat, a znát pár optických kouzel, které vám prozradí vizážistka Karla Záhorská.

Jak dát zapadlým očím jas?

Pokud vás trápí nevýrazné zapadlé oči, kterým potřebujete pomoci vyniknout, rozhodně se vyvarujte všech tmavých barev. Spousta žen se mylně domnívá, že oči zvýrazní tím, že je orámuje černou linkou. Nevědomky se tak dopouští opačného efektu. Na pohyblivé víčko si v tomto případě můžete dovolit nanést pouze jemné tóny. Ideální jsou stíny s přídavkem perleti či jemných třpytek, které oko rozzáří. Nezapomeňte nanést stín také pod obočí.

Rozjasnění očí

Světlý stín na vnitřním koutku oka oči rozzáří

Oči můžete zvětšit i bílou linkou ve vnějším oku. Pomocí tenké černé linky poté můžete obtáhnout linii vnějšího spodního a svrchního koutku. Pakliže obě linky spojíte, vytvoříte dojem mandlového tvaru oka. Vyhnout byste se měla také jakémukoli stínování pohyblivého víčka.

světlý stín pod obočím

Světlý stín na horním víčku a pod obočím má push-up efekt

Oči moc blízko u sebe působí smutně a zádumčivě, jak je od sebe opticky oddálit?

Potřebujete-li oči opticky oddálit, rozhodně nepoužívejte tmavý stín do vnitřního koutku. Podobné pravidlo platí, pokud vedete linku nad linií řas, nikdy ji nedotahujte až do vnitřního okolí oka.

Koutek naopak zvýrazněte pomocí nenápadného světlého stínu s perletí. Skvělou službu vám prokážou ty v tělové nebo bílé barvě. Pokud chcete víčko stínovat, nevolte velký barevný kontrast mezi jednotlivými stíny.

perleťový stín

Vnitřní koutky očí prosvětlete světlým perleťovým stínem

Oči daleko od sebe jsou spíš přednost (měla je princezna Bosana a okouzlila tři veterány), ale co když se to někomu nelíbí?

Oči, které jsou daleko od sebe, by se měly líčit úplně opačně. Tam je tmavé stínování ve vnitřním koutku oka naopak žádoucí. Nebojte se v koutku spojit ani horní a spodní linku. Střídměji by se pak mělo zacházet se stínováním vnějšího koutku.

Co když máme oči moc kulaté a chtěly bychom vykouzlit sexy mandlový tvar?

Pokud máte oči moc kulaté, je vhodné je pomocí linek protáhnout do mandlového tvaru. Stačí vést spodní i vrchní linku pár milimetrů vnější koutek, přičemž svrchní linka by měla u koutku lehce směřovat vzhůru. Linky opět spojte. Pomoci si zde můžete i stínováním.

Stíny v tvaru

Stíny ve tvaru „V“vykouzlí mandlový pohled

Ve vnějším koutku naneste stín i na pohyblivé víčko ve tvaru písmene „V“ a rozetřete do ztracena, aby nebyl znatelný přechod mezi dvěma stíny. Kulatý tvar očí také zjemníte, pakliže povedete silnou linku od vnitřního koutku k vnějšímu vytvořenou středně tmavým stínem.

tmavá linka

Linka vedená od vnitřního koutku k vnějšímu pomocí stínů

Čtěte také:

Reklama