Milé Ženy In,
 

Pravdou ale je, že ještě donedávna jsem si to nemyslela. Ve skrytu duše ano, ale na svém životě jsem tehdy doopravdy nic měnit nehodlala. Lenost? Pohodlnost? Možná. V bývalé firmě jsem pracovala celých dlouhých pět let. V posledních snad dvou letech jsem měla zaječí úmysly, práce byla jednotvárná, nic nového, pořád dokola ta stejná písnička. Jenže od úmyslu je k činu většinou daleko, a tak to bylo i v mém případě. Změna nastala až v okamžiku, kdy jsem v listopadu loňského roku dostala spolu s dalšími dvaceti lidmi z firmy výpověď pro nadbytečnost.

 

Posledního listopadu jsem byla v práci naposledy, dostala jsem pět platů odstupné a šla jsem. Prosinec jsem strávila docházením na úřad práce, v lednu jsem na doporučení kamaráda nastoupila do jedné firmy, kde jsem ovšem vydržela jen měsíc, nebylo to to pravé ořechové. Nastaly dva měsíce plné pohovorů na různé pracovní pozice. Teprve koncem března to vyšlo, v dubnu jsem nastupovala. Zatím jsem spokojená, práce mě baví, kolegové jsou úžasní, nadřízení též, kancelář mám 7 minut autobusem od domova, plat jsem dostala, jaký jsem chtěla.

 

Co víc bych si mohla přát? Snad jen to, že jsem se k oné změně neodhodlala tenkrát před dvěma lety sama. Ale život holt někdy musí člověka nakopnout, aby pochopil. Ač to může znít divně, jsem vlastně ráda, že jsem v listopadu tu výpověď dostala, protože jinak bych teď nebyla tam, kde jsem, ale tvrdla bych na místě bez jakékoli perspektivy, neschopná kvůli lenosti a pohodlnosti udělat ten krok ku změně.

 

Benynka


Milá Benynka,

niekdy tie zmeny prichádzajú sami. A to je práve to niečo čo je nad nami... Niečo, čo sa nedá logicky vysvetliť.

Ale prináša nám to lepší život... Som rada, že máte prácu v ktorej ste spokojná :-)

Krásny deň :-)  

Reklama