Máte v plánu vyrazit někam v sobotu večer? Dejte pozor na změnu času, mohla by vám totiž návrat domů poněkud znepříjemnit. Zvlášť v případě, že cestujete vlakem.

Změna zimního času na letní ze soboty 28. na neděli 29. března se dotkne jedenadvaceti nočních dálkových vlaků Českých drah. Informoval o tom v úterý tiskový mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Cestující, kteří se chystají cestovat po změně času, by proto měli počítat s tím, ženoční dálkové vlaky pojedou v části trasy ve změněných časech.

Všechny vlaky se úderem druhé ranní kvůli posunu času o hodinu zpozdí. Tam, kde to bude možné, zkrátí České dráhy pobyty nočních spojů ve stanicích a technické prostoje tak, aby do cíle spoje dojely s menším než hodinovým zpožděním.

Všichni, kteří se chystají cestovat vlakem v noci ze soboty na neděli, by si měli ověřit aktuální odjezdy nočních vlaků na lince Kontaktního centra ČD na telefonu 840 112 113. Tato linka je k dispozici 24 hodin denně ve čtyřech jazycích.

Aktuální informace o jízdě vlaků lze získat také pomocí služby on-line poloha vlaku, která je dostupná na internetových stránkách.