Kolik byste byli ochotní zaplatit za zmačkaný pytlík od chipsů? Nic, nebo maximálně pár korun? Značka Balenciaga se rozhodla provokovat tím, že kabelku, která jako zmačkaný pytlík od brambůrků vypadá, dala do prodeje za více než třicet čtyři tisíc korun. Tašky Lays, které nejsou plastové ale kožené, vyrobila hned v několika barvách, aby tak reprezentovala různé příchutě.  


Nejrůznější kolaborace značek, u kterých byste to moc nečekali, jsou stále častější. Značka Adidas se kupříkladu rozhodla udělat z teplákové soupravy něco opravdu luxusního tím, že vytvořila kolekci ve spolupráci s módním domem Balenciaga. Oblečení samo o sobě nebylo zase tak šokující, ale překvapily hlavně modelky a modelové, kteří se prošli po mole s obličeji zahalenými do latexu a řada z nich měla ještě rozverné culíčky.

63a2cdef7c43cobrazek.pngFoto: Profimedia

V rámci pařížského týdne módy odprezentovala svou kolekci mimo jiné haute couture značka Schiaparelli. Dominovaly jí jednoduché linie, korzety, elegantní a ženské kousky, ale našlo se mezi nimi i několik opravdových bizárů. A to zejména v oblasti pokrývek hlavy.

63a2ce1c969ceobrazek.png
Foto: Profimedia

Návštěvníky pařížského týdne módy oblažila svou kolekcí i módní značka Jean Paul Gaultier. A některé modely byly skutečně pozoruhodné. Po mole se prošly například dvě těhotné modelky v netradičních svršcích. Mělo jít o vyjádření podpory lesbičkám, které žádají o asistovanou reprodukci.

63a2ce47d3c7bobrazek.png
Foto: Profimedia

Modely jako z jiné planety odprezentoval japonský návrhář Yuima Nakazato, který dal své kolekci jednoduchý název – Modrá. Uvedl, že použil negenderové výtvory k tomu, aby prozkoumaly budoucnost oblečení. Zajímavé to zcela jistě je, nositelné zřejmě úplně ne.

63a2ce904e591obrazek.png
Foto: Profimedia

A aby té Balenciagy náhodou nebylo málo, máme tu ještě jednu. Jde o přehlídku, která šokovala hned v několika ohledech. Nejen proto, že se modelky prodíraly bahnem, ale také až mimozemským vzhledem finské manekýnky Minttu Vesala, která při promenádě po mole budila strach. Šla velmi rychle, trhala sebou a hrbila se. Její záběry následně obletěly svět.  

Celou řadu velmi netradičních modelů mohli vidět návštěvníci módní show značky Vaquera Womenswear, která na pařížském týdnu módy představila, co by se podle ní mělo nosit na jaře a v létě 2023. Po mole se mimo jiné prošla dívka vypadající jako punková nevěsta, kterou někdo přepadl.

63a2cec92c349obrazek.png
Foto: Profimedia

Zdroje: Elle, Today, Vogue, Instagram, Youtube

Čtěte také: