Nevím, zda příhodu, kterou zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Snížek, lze nazvat déjà vu. Rozhodně bych ale něco podobného nikomu nepřál. Přečtěte si jeden smutný příběh...

Upřímnou lítost jsem pocítil, když jsem si přečetl příspěvek čtenářky Snížek k dnešnímu tématu...

ZLÝ SEN

Mívám občas noční můry,většinou začnu křičet a vzbudím se. Jednou jsem uléhala s tím, že bych chtěla vědět, co mne čeká v budoucnosti. Už vím, že nevědět je mnohem lepší, hlavně, když nemůžu zabránit neštěstí. Tenkrát jsem ve snu šla na hřbitov, zastavila se před pomníkem a na něm četla synovo jméno, datum narození, strašně mne to vyděsilo, takže už jsem si nepřečetla datum úmrtí. Začala jsem křičet ne, to ne a celá jsem se po probuzení třásla. Mívám občas bujné nebo hororové sny a tak jsem tomu nepřikládala velkou váhu. Jenže potom mne po návratu z práce čekala policie, našli mého mrtvého syna. Bylo nutné mu najít hrob a ačkoliv nikoho na hřbitově nemáme a nechodila jsem tam, to místo mi bylo důvěrně známé. Až nám vyrobili pomník a stála jsem před ním, uvědomila jsem si, že přesně takto to vypadalo tenkrát v mém snu. Už nechci vědět, co mne čeká a nemám odvahu jít ani ke kartářce, nevím, jestli bych unesla informaci, že se ještě něco stane mému mladšímu synovi nebo manželovi, už mám jenom ty dva.

Snížek

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

  • Prožila jste někdy déjà vu?
  • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

Reklama