Také se vám při pohledu na tu současnou oblohu nechce vůbec nic? Jsme v období, které vyžaduje pomoc z venku i zevnitř. Většina z nás je neskutečně unavená - ano, je to i můj případ. Léto skončilo lusknutím prstů a nastoupil bleskový podzim. Bez pomalého rozjezdu a razantně.

Na pomoc proti podzimní skepsi a škarohlídství vyzvěme k tanci barvičky. Pro tentokrát bych do kola vzala žlutou… Co vás napadne kromě banánů, když se řekne žlutá barva? Mě tedy rozhodně slunce! 

žlutá

Není jistě náhoda, že tuto barvu má i manipura neboli čakra plexu solaris, naše osobní sídlo síly. Naše soukromé slunce. Řídí metabolismus, ovlivňuje mezilidské vztahy, sympatie a antipatie, stejně jako schopnost trvalých vazeb. Z tohoto místa vycházejí naše emoce, tady je také místo naší osobnosti. Žlutá je podle starých mystiků barvou vyjádření vlastního já. Jestliže se této barvě vyhýbáme, znamená to, že máme strach z neúspěchu.

Já sama jsem žlutou barvu na oblečení přímo nesnášela, posledních pár let ji čas od času obléknu, ale ani po těchto zjištěních nepatří mezi mé oblíbené.

Žlutou barvičku bychom měli obléknout vždy, když jsme příliš pasivní či zasnění. Díky této pomocnici v čase šedé oblohy budeme v případě sporu jednat zpříma a poctivě. Doporučuje se i v případě, že chceme někomu vyjádřit své hluboké city, ale nějak se na to necítíme či nám to prostě nejde z pusy. :-)

Žlutá barva podle znalců podpoří naše sebevědomí, zlatožlutý barevný tón je skvělý pro komunikaci, oživuje myšlení a nervovou činnost. 

Žlutou barvu se dokonce doporučuje z terapeutických důvodů i konzumovat - citron, ananas, kukuřice a také žlutá čočka působí očistně a navozují harmonii.

žlutá

Žluté drahokamy

Sluneční barvu tak vhodnou pro podzimní čas můžeme sami sobě věnovat i ve formě drahokamů. Energie ze žlutých drahokamů má schopnost posilovat nervovou soustavu a pomáhat při překonávání tělesného a fyzického vyčerpání!!! Též při hrozícím zhroucení. 

Před mnoha lety jsem jedné své kamarádce k narozeninám věnovala překrásný kousek jantaru, v nádherném žlutém provedení. Až poté jsem se dozvěděla, že kamarádka byla ve velmi vypjaté psychické situaci - náhoda? Takový jantar dává teplo a naději, propůjčuje také šťastnou ruku při podnikání, očišťuje organismus, posiluje játra, vyrovnává trávicí a hormonální systém. 

Jantar má mimo již zmíněné schopnosti velice bohatou minulost! Odedávna byl oblíbený jako materiál pro výrobu šperků, s nimiž se obchodovalo a platilo snad již v době kamenné. Bohaté Římanky se zdobily jantarovými šperky a císař Nero se zásobil jantarem od Baltu. V dávných časech ve Středomoří býval jantar vyhledávanou surovinou pro výrobu ozdob, které sloužily jako amulety na ochranu před duchy a démonickými bytostmi všech druhů. Těmto amuletům se dodnes připisuje schopnost zmírňovat bolesti hlavy a zahánět zlé sny. Žluté vyleštěné kousky jantaru se pokládaly za ztuhlé sluneční paprsky, v antice i za slzy Faetona, syna boha slunce Hélia. Jantar znali i ve staré Číně, označení v tomto jazyce znamenalo tygří duše, protože staří Číňané věřili, že se duše tohoto bojovného zvířete po smrti změní v jantar. 

Spisovatel Pseudo Denis Areopagita ve svém díle vysvětluje, že jantaru jsou přisuzovány nebeské esence, protože se v něm spojuje vzhled zlata a stříbra. Symbolizuje zároveň nezničitelnou, nevyčerpatelnou, nehynoucí a nedotknutelnou čistotu zlata a zářící, svítící a nebeský třpyt stříbra.

Mnohým z nás je známo mnoho historických jantarových šperků a ozdobných předmětů, ale asi nejpozoruhodnější je bájná jantarová komnata, která byla zhotovena v roce 1701 až 1709 v Prusku a v roce 1716 byla darována ruskému caru Petrovi Velikému.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama