Dobré ráno,
ke své zubařce chodím už od základní školy. Neměla jsem důvod jít někam jinam, byla jsem s ní vždy spokojená. Až jednou se stalo něco, co skoro zviklalo mé rozhodnutí u ní dál setrvávat.

Mému synovi bylo tehdy 2 a půl roku. U zubaře jsem s ním ještě tehdy nebyla. Stalo se to, že si chtěl něco vzít z kuchyňské linky a postavil se na desku dole, která spojovala skříňky (mezi nimi byl prostor pro myčku, kterou jsme tehdy ještě neměli), sjela mu nožička a pusinkou narazil na desku linky. Ulomil se mu při tom nárazu horní přední zoubek. Podotýkám, že jsem tehdy stála vedle něj, a přesto se mi nijak nepodařilo mu v tom, aby tam lezl, zabránit, byl to prostě moment. 

Hned, co se mi ho podařilo trošku utišit, jsem volala své zubařce a sestřička mi řekla, ať s ním druhý den přijdu. A tak jsme tak učinili. Paní doktorka si zoubek prohlédla a zrentgenovala. Řekla, že to zatím necháme tak, že to vypadá dobře. Párkrát jsme ještě šli na kontrolu, ale naštěstí to bylo a je dodnes v pořádku.

Všechno by asi bylo v pořádku, až na to, že nás měsíc po tom úrazu navštívil příslušník policie ČR a vyptával se na podrobnosti toho úrazu. Zaznamenal si, kdo byl tehdy doma, co kdo dělal a jak se to vlastně stalo. Dodnes nevím, kdo tehdy byl víc zmatený, jestli my jeho návštěvou nebo on, když ani pořádně nevěděl, proč vlastně přišel. Prostě to paní doktorka nahlásila policii a oni to museli přijít prošetřit. Nevím, zda zubaři mají povinnost hlásit nějaké podezřelé případy, ale mně tehdy moc do smíchu nebylo. Rozhodně našeho syna doma netýráme a myslím si, že k tomu paní doktorka neměla důvod, aby to někam hlásila. Už jsem se jí na to pak neptala, nechala jsem to být a po zvážení jsem u ní nakonec přece jen zůstala. Ale chtěla bych se zeptat, zda některá z vás máte podobnou zkušenost.
Přeji hezký den
libat


Možná jste se měla přece jen zeptat - není vyloučeno, že nahlašovací povinnost za určitých okolností zubařům skutečně ukládá zákon (jako je tomu u některých infekčních chorob). Takhle zůstal ve vašem vztahu stín - a třeba je v tom lékařka nevinně!