Jsou mladí, jsou sebevědomí, jsou drzí a jsou bez peněz…

Režisér Snowboarďáků a Rafťáků Karel Janák natáčí od listopadu 2005 nový film ze světa mladých muzikantů pod názvem Ro(c)k podvraťáků. Natáčení se v posledních dnech neobešlo bez zranění…

Václav Sloup bolest neřeší
 
Ve filmu si kromě Janákovo oblíbenců - Jiřího Mádla a Vojtěcha Kotka – zahraje také Václav Sloup. Herec známý například z filmu za Trnkovým keřem nebo ze seriálu Křeček v noční košili ztvárnil v Ro(c)ku podvraťáků roli dědečka Radka Holého (Martin Písařík).

Sloup během natáčení filmu před několika dny upadl na schodech domku, kde se natáčelo, a zranil se. Jelikož měl právě rozehranou roli, odmítl odvoz do nemocnice. Až druhý den, kdy měl práci hotovou, ho v nemocnici ošetřili. Stanovení diagnózy – zlomenina krčku kosti pažní a vymknutý prst. Jak se hraje se zlomeninou a vymknutým prstem, se můžete podívat v listopadu tohoto roku, kdy má film premiéru.

První PC hra na motivy českého filmu
 
Karel Janák si herce do hlavních rolí vybral sám, a dal tak současně možnost zahrát si v jeho novém filmu i zcela neznámým lidem. Díky soutěži na rádiu Evropa 2 se nakonec do filmu coby casting dostali i tři její posluchači.  

Na motivy filmu Ro(c)k podvraťáků vzniká také PC hra. Poprvé v historii českého filmu se objeví PC hra na filmový námět. Autoři slibují akci, napětí, střílečky a skvělou animaci. Velký závazek na to, že mají jen rok na její vznik. PC hra odstartuje totiž 1. listopadu 2006 současně s premiérou Ro(c)ku podvraťáků. Začala se vyvíjet spolu s první filmovou klapkou.

Líbí se vám filmy Karla Janáka?
A co herci Vojta Kotek a Jirka Mádl? Točí se s nimi málo filmů nebo už jich máte dost?

Reklama