Každé z nás se určitě „válí“ na dně kabelky alespoň dvě oblíbené rtěnky, které už ale nepoužíváte. Jeden z důvodů může být například ten, že se vám rtěnka zlomila, často se vám obtiskávala na zuby nebo jste si od svého oblíbeného odstínu umazala už dvě trička a skvrna nejde vyprat. Máme pro vás několik rad a triků, které vám se rtěnkou pomůžou.

1. Máte suché rty?

Dříve než použijete rtěnku, naneste na rty balzám, který je změkčí. Nechte lůj několik minut vsáknout. Rtěnka na popraskaných a suchých rtech nevypadá vůbec hezky. Po nanesení rtěnky budou vaše rty krásně vláčné.

rty

2. Peeling suchých rtů

Drobné šupinky suché kůže ze rtů odstraníte například čistým kartáčkem, použijte ten na rozčesávání řas. Jemně masírujte rty krouživými pohyby.

rty

3. Rtěnka na zubech

Chcete se vyhnout nevzhledné rtěnce na zubech? Zkuste tento trik. Poté, co si vymalujete rtěnkou rty, strčte si do pusy prst a rty ho sevřete. Přebytečná rtěnka tak zůstane obtisknutá na prstu, a ne na vašich zubech.

rty

4. Rtěnka jako tvářenka!

Použijte svůj oblíbený odstín růžové rtěnky místo tvářenky a rozetřete do ztracena.

rty

5. Když se vám rtěnka rozlomí

Nezoufejte. Jde opravit! Zapalovačem nejdříve nahřejte ulomenou část a poté připevněte ke zbytku tyčinky a chvíli držte. V místě, kde se rtěnka rozpůlila, ji ještě znovu nahřejte zapalovačem. A je jako nová!

rty

6. Do lednice!

V parném létě uchovávejte rtěnky v lednici, aby držely správnou konzistenci a neroztékaly se.

lipstick

7. Obtisky do kapesníčku

Namalované rty na závěr obtiskněte do papírového kapesníčku, abyste se zbavila přebytečného nánosu barvy. Rtěnka vám pak vydrží na rtech o dost déle.

rty

8. Na skvrny lak

Rtěnku odstraníte z trička nejlépe tak, že místo postříkáte lakem na vlasy, nechte pak několik minut zaschnout. Oblečení dejte do pračky a vyperte.

Foto: autor, Facebook/Kathleen Kamphausen/Cosmopolitan

Reklama