Kočička Faustýnka byla jako kotě spíš pěkná Mefistofelka. Jak díky nezbednosti k zlomené nožičce přišla, to se dozvíte v povídání čtenářky DanyD.


Fausta

Faustýna britská černá kočka si jako malé 2-měsíční koťatko 2x zlomila zadní nožku... Poprvé skákala z ústředního topení a zadní packou zavadila o vodorovnou trubku a naštípla si stehenní kost. Pan doktor nakázal klid, neskákat, no ale udržte malé kotě... jak ji trošku otrnulo, hned zase začala dovádět... no a bohužel, nožka zase praskla a tentokrát kost rupla úplně.

Nechali jsme udělat pro jistotu i krevni testy, jestli náhodou kočka nemá problémy se štítnou žlázou nebo něco ještě horšího. Nakonec se ukázalo, že šlo vlastně o dietní chybu... jak byla Fausta zmlsaná, vybírala si z misky jen maso a vůbec nejedla granulky, takže měla moc fosforu a ten jí vyplavoval vápnik z těla a kosti byly křehčí a snadnějc se zlomily.

Fausta

Fausta dostala dietu - měsíc bez masa jen na granulích. Od naší kočičí organizace jsem zapůjčila výstavní trojklec, ve které byla Fausta zavřená, aby neskákala... ono se totiž malým koťatům zlomeniny nesádrují - mají tak silné svaly, že jim kost udrží pěkně rovně - pokud se jedná o čistou zlomeninu... za 3 týdny byla Faustýna v pořádku, krevní testy byly výborné, takže zase mohla dlabat svoje oblíbené hovězí... ale teď už jsem ji hlídala aby k tomu přikusovala i granule...

No dneska už je Faustýna 8-miletá kastrovaná kočka s váhou kolem 6ti kilo. Odchovala i 3 vrhy koťat a myslím, že si u nás doma nežije špatně. Stejně si myslím, že si tu nožku zlomila jen pro to, že se jí od nás nechtělo stěhovat...

koťata a Fausta

Foto - Fausta jako malá, jako dospělá a pak se svými posledními koťaty

DanaD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Reklama