Mamince se stala bohužel úplně normální věc – okradli ji u supermarketu. Zlodějíčci si protentokrát vzali celou tašku. Prostě si tak zamyšleně šla s plným nákupním vozíkem k autu, odpípla si odemčení auta, a jak tak přehazuje ty igelitky dovnitř, dochází jí, že nemá tašku s peněženkou a dalšími věcmi. 

Nejdřív nemohla uvěřit a pořád hledala, jestli si ji někam nepoložila, ale šlo o krutý fakt – všechno pryč. Uvnitř měla mobil, hotovost cca dva tisíce, brýle, doklady a taťkovy klíče od auta, které si tam ráno nějak nedopatřením přihodila. Kolem ní v tu doby samozřejmě nikdo „nebyl“ a nevšimla si nikoho podezřelého. Inu, zlodějské gangy začaly zase před léto pěkně řádit. Chmatáčtí šikulové si prostě tak nějak kořist přehazují a mizí rychleji, než se stačí člověk rozkoukat.

Drama ovšem lupem neskončilo - otevřené auto a kam zavolat? Poprosila tedy jednoho mladíka, co právě přijel, aby chvíli posečkal, a šla zavolat policajty. Ti přijeli a chtěli, aby s nimi jela sepsat protokol, jenže odmítla.
„Mám doma nemohoucí rodiče a čekají na oběd. Momentálně nemůžu.“
Souhlasili tedy, že se staví druhý den. Taťka musel mezitím auto přepravit na výměnu zámků – přišlo to na cca deset tisíc. Samozřejmě nešlo o službu na počkání.

Mamka se dostavila k sepsání protokolu, policistům se ale přestala líbit vyčíslená škoda.
„Devět tisíc je moc. Musíme to zmenšit!“
Chtěli sumu menší jen proto, aby se nejednalo o trestný čin a nemuseli se tím zabývat. Otřesená maminka ani moc neodporovala, přece jenom ví, že ukradené věci už stejně nikdy neuvidí a ty lumpy zlodějský stejně nikdo na devadesát procent nechytne. No a tak najednou bylo ze škody devíti tisíc něco přes dva tisíce (asi proměnili mobil, klíče a brýle na hračky pro děti...) Trestný čin zmizel rychleji než mávnutím proutku a mamka začala obíhat ještě v šoku, že si někdo troufá tak beztrestně okrádat soukromí druhých, úřady kvůli novým dokladům.

Jakmile přišla domů, taťka se samozřejmě jen tak nedal a volal sepisovače protokolu. Vynadal jim, co si to dovolují takhle měnit fakta. Znovu se maminka už stejně nikam netáhla, byla ráda, že se z téhle situace nějak vyhrabe a že v tom nebude zavlečená déle, než je nutné.

Kdo by se divil? Všichni vědí, že na zloděje jsme krátcí!

Margaretka


Děkujeme za příběh a posíláme malý dárek - shower gel Fa Natural & PURE Orange & Peachflower!
Stalo se Vám také něco, o čem bychom měli vědět? Koná se u vás v okolí nějaká zajímavá akce? Pozvěte čtenářky magazínu! Napište nám a možná i vy získáte malý dárek. redakce@zena-in.cz
Reklama