Z britské galerie umění toto pondělí zmizely unikátní šperky, které patřily Marilyn Monroeové. Šlo o zlatý prstýnek sázený diamanty a zlatý náhrdelník. Pokud se lupičům podaří ozdoby prodat, polepší si asi o šedesáttři tisíc dolarů.

Londýnská galerie Country Hall minulý týden slavnostně zahájila unikátní výstavu Život legend. Jsou na ní k vidění osobní věci, které patří nebo patřily celkem asi 250 slavným. Vedení galerie se ke krádeži nechce vyjadřovat. Zřejmě mají máslo na hlavě kvůli zanedbaným bezpečnostním opatřením.

Podle londýnského policejního mluvčího se už v úterý odpoledne podařilo zadržet jednoho ze dvou pravděpodobných pachatelů. Muž je teď ve vazbě a podrobuje se výslechu. Šperky zloději ukradli zrovna v tu nejnevhodnější dobu.

Zloději v posledních deseti dnech okradli už druhou hvězdu. Koncem minulého týdne herec Sean Penn přišel o svoje auto a dva revolvery. Lupiči jej o to připravili za bílého dne na rušné silnici poblíž californské univerzity v Berkeley. "Opravdu neobvyklý případ a zloději byli nesmírně drzí. Tohle je obchodní čtvrť, je tu kolem spousta lidí a nevím, jak se jim mohlo podařit auto ukrást," kroutila před týdnem hlavou policejní mluvčí Mary Kussmissová.

Kromě vozu zloději ukradli také dva osobní revolvery. Penn zbraně držel legálně. Včera policisté lupiče dopadli. A ty teď čeká soud.  

 
Reklama