Někteří lidé už se nebojí ničeho a klidně vám ukradnou auto před nosem. Měla jsem ho zaparkované před domem, pod veřejným osvětlením, a stejně se je to neodradilo. Lidská neomalenost nezná mezí, posteskla si Renata.

Naštěstí pro mě to byli nějací amatéři nebo je někdo vyrušil, protože se jim to nakonec nepovedlo, pokračuje Renata ve svém vyprávění.

thief

Ale i tak mi dost zavařili a místo houbařského víkendu v Krkonoších jsem strávila hodiny na policii a v autoservisu. O spoustě peněz, které mě bude stát oprava zničeného auta, ani nemluvím.

A tak jsem to měla pěkně naplánované. Se známými jsem se domluvila, že k nim přijedu na chalupu a půjdeme na houby. Letos jsem se ještě nikam nedostala, a tak jsem se těšila. Ráno jdu vybavená rovnou v holinkách a s košíkem ke svému autu. Už zdálky ale na něm vidím něco podezřelého. Znáte ten pocit, že vám hned nedojde, co se děje, ale vizuálně vám to nehraje. „No, tě pic!“ Ve dveřích, kde byl dřív zámek, zela díra. V naději, že je to „jenom“ odvrtaný zámek, jsem usedla za volant a shledala další pohromu. Místo zámku zapalování byla další díra. A aby toho nebylo málo, pod volantem vytržený kryt… zřejmě se snažili odkódovat imobilizér. Ale to se jim už nepodařilo, tak nechali auto být. Byla jsem ráda, nevím, co bych si bez auta počala, ale vztek mnou pěkně lomcoval.

„Nemám garáž, a tak jsem ráda, když najdu místo před domem. Měla jsem pocit, že tady je relativně v bezpečí. Není to žádná zapadlá ulička, celou noc tu svítí veřejné osvětlení, a stejně se najde drzoun, který si troufne auto ukrást,“ stěžovala jsem si u policisty. „To víte, mladá paní,“ utěšoval mě, „dneska to není žádná výjimka.“
„Kdyby to byl bavorák, nebo audina, tak se nedivím, ale fábie?“ ptala jsem se naivně.
„Všechno se dá výhodně zpeněžit. Taková auta většinou rozeberou do posledního šroubečku a nedají se vypátrat.“

To je mi útěcha, pochybuji, že by pátrali, pomyslela jsem si v duchu.

Sepsali jsme protokol, auto jsem nechala odtáhnout do servisu a na houby jela autobusem.

V každém případě to byla nepříjemná zkušenost, která mě poučila. Na garáži se nevyplatí šetřit.

I když, jak říkal policista, před zloději si nemůže být jistý nikdo.

Čtěte také:

Reklama