Podle čeho si lidé nejčastěji vybírají vstupní dveře?
Určitě dají na doporučení od renomované firmy, které mohou věřit. Samozřejmostí jsou základní bezpečnostní parametry – bezpečnostní dveře by měly být minimálně ve třetí nebo čtvrté bezpečnostní třídě, měly by mít platné české certifikáty, a to nejen ty bezpečnostní, ale také povinné protipožární a protihlukové.
Důležitou roli samozřejmě hraje design, mít možnost ladit si povrch dveří dle svého, velmi často se dveře vyrábí v jiné povrchové úpravě zvenčí a zevnitř, aby ladily s exteriérem i interiérem.  Koneckonců se na ty dveře budete dívat denně desítky let…
Zásadní je v rozhodovacím procesu i cena, naštěstí ale čím dál více lidí chápe, že kvalitní věci nebývají vždy ty nejlevnější. A v případě bezpečnostních dveří se rozhodně šetřit nevyplácí.
5b4720bfa4f02obrazek.jpgNa co se tedy zákazníci mají při výběru dodavatele zaměřit?
Ujistěte se, že firma prodává skutečně to, co nabízí. Mám na mysli třeba již zmiňovanou certifikaci. Zjistěte si něco o její historii, o jejích výrobních i montážních kapacitách, zda je schopna zajistit profesionální montáž, záruční a pozáruční servis. Není to jen o produktu, ale i o péči o zákazníka.

Asi stále platí, že zloději nejčastěji přicházejí právě dveřmi, že?
Jednoznačně!
5b475477b50ccobrazek.jpg

Přesto někteří lidé zabezpečení svého domu podceňují. S jakými mýty se často setkáváte?
„Tady se nekrade…“
„Soused je pořád doma.“
„Zamykáme hlavní vchod.“
„Máme psa.“
„Nemají mi co ukrást…“5b47544f353e7obrazek.jpg

Jakých omylů se lidé ještě dopouštějí?
Největší omyl spočívá v přesvědčení, že stačí částečné řešení. Mám na mysli, že na obyčejné papundeklové dveře nainstalujete bezpečnostní kování, lepší vložku, oplechujete zámek a podobně. Jenže taková vylepšení spíše ulehčují překonání dveří, protože instalací těchto doplňků pouze ještě více zeslabujete už tak dost chatrný rám obyčejných dveří.

Jak se díváte na názor řady lidí, a sice že je zabezpečení jen ztrátou peněz, protože když mě mají vykrást, tak mě stejně vykradou?
Nesouhlasím. To samé by se dalo říct třeba o používání bezpečnostních pásů v autě, helmy při jízdě na kole či na lyžích a tak dále.
5b4754ca69831obrazek.jpg

Co z vaší zkušenosti odradí zloděje před vykradením bytu?
Kvalitní zabezpečení, v první řadě certifikované bezpečnostní dveře, bezpečnostní fólie na prosklených plochách, elektronické zabezpečení objektu.

Lze tedy nějak zajistit také okna či balkonové dveře?
Určitě, například bezpečnostní okenní folií nebo mřížemi.

Abychom to tedy shrnuli, jak mají vypadat dobré bezpečnostní dveře a zámky?
Jak už bylo několikrát řečeno, důležitá je certifikace. A tou projdou pouze kvalitně řemeslně provedené dveře na míru. Pevný ocelový rám, oboustranné pancéřování a tak dále. Podívejte se na nabídku bezpečnostních dveří NEXT.