Jak
á jste byla jako dítě? Rozmazlená, poslušná, lotr? A co vaše děti? Máte s nimi problémy? Asi ano, každý je má. Někdo se je snaží řešit v okruhu rodiny, jiný se rozhodne navštívit dětského psychologa. A jiný možná věří na zázraky, televizní kamery a novou reality show, jejíž první díl dnes uvádí televize Prima.

 

Pořad, který televize Prima pojmenovala „Chůva v akci“, byl již vysílán v mnoha zemích, například ve Velké Británii, Švédsku či Finsku. Pochází z Ameriky, kde byl na obrazovky uveden v roce 2004 pod názvem Nanny 911 a sklidil velký úspěch.

 

Poradit, jak na ně


Chůva stráví s rodinou se zlobivými dětmi pět dní a bude se jim snažit poradit a pomoci. Televize Prima získala pro spolupráci na tomto pořadu tři chůvy, které budou v kontaktu s rodinami.

Jsou to ženy, které mají mnohaleté zkušenostmi s dětmi.  „Chůva bude v rodině fungovat jako psychologicky nastavené zrcadlo,“ vysvětluje Simona Matásková, dramaturgyně pořadu.

Pomoc, nebo zábava?

Chůva má rodinám pomoci. Jenže… V souvislosti s tímto pořadem se mi okamžitě vybaví jiný, který vysílala a zanedlouho znovu zařadí do programu televize Nova. V reality show Výměna manželek šlo také o to, aby se ukázalo, v čem vězí rodinné problémy. Ale je možné změnit během několika dnů chování, které je zažité již několik let?

 

V pořadu televize Nova se řešily především problémy dospělých. Tentokrát půjde o děti. Pokud si sama sebe představím v roli zlobivého dítěte, cizí teta, která k nám přijede na týden na návštěvu, by mě možná zastrašila, ale asi nepřesvědčila.

Je ale také možné, že jde především o to, vysvětlit rodičům, že zlobení jejich potomků může mít příčinu v jejich chování. Ale v tu chvíli mě hned napadá, že kdybych měla před sebou kameru a v mysli fakt, že mě bude sledovat mnoho známých, také bych slíbila cokoli.

 

Nebudu pořad před začátkem odsuzovat. Možná se pletu. Třeba opravdu pomůže. A doufám, že pomůže nejen divákovi zahnat nudu, ale opravdu vyřešit problémy těch, kteří si chůvu v akci do svého domova pozvou.

Reklama